Ana sayfa : Dosya uzantıları : .drz Dosya

.drz Dosya uzantısı

Dosya tipi1Draz Paint File

geliştirici N/A
kategori Raster Image Files
biçim Binary

Nedir DRZ dosya?

Commodore 64 sisteminin eski bir resim editörü olan Draz Paint tarafından oluşturulan grafik dosyası; nadiren şimdi bir bitmap görüntü formatı olarak kullanılır, ancak yine de XnView tarafından açılabilir.

Açılan programlar DRZ dosyalar
Windows
XnViewMP
Linux
XnViewMP
Macintosh
XnViewMP

Dosya tipi2PyDrizzle Data File

geliştirici Space Telescope Science Institute
kategori Data Files
biçim Binary

.DRZ seçenek numarası 2

PyDrizzle veya MultiDrizzle tarafından oluşturulan veri dosyası - ACS ve WFPC2 Hubble Uzay Teleskopu (HST) uzay fotoğrafı verilerini işlemek için kullanılan programlar; görüntünün örneklenen alanlarını doldurmak için yeniden yapılanma tekniklerini kullanan "drizzled" bir görüntü saklar; uzay verilerinin hızlı görünümlü mozaik görüntülerini oluşturmak için kullanılır; Bilimsel uzay araştırmalarında kullanılır.

Daha fazla bilgi

DRZ dosyaları, .FITS biçimini temel alır ve genellikle ".drz.fits" bileşik uzantısıyla birlikte görülür. Bununla birlikte, format en sık özel görüntüleme programlarıyla işlenir.

NOT: ACS Anketler için Gelişmiş Kamera anlamına gelir. WFPC2, Geniş Alanlı Planet Kamera 2 anlamına gelir. Hem ACS hem de WFPC2, Hubble Uzay Teleskobu'na farklı uzay servis görevlerinde kurulu büyük kameralardır.

Açılan programlar DRZ dosyalar
Windows
Used by custom imaging programs

DRZ Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .drz uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

PyDrizzle Data File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.