Ana sayfa : Dosya uzantıları : .dpx Dosya

.dpx Dosya uzantısı

Dosya tipi1Digital Picture Exchange File

geliştirici SMPTE
kategori Raster Image Files
biçim Binary

Nedir DPX dosya?

Film görüntülerini kalite kaybı olmadan dijital ortama aktarmak için kullanılan Kodak raster görüntü formatı; "Dijital Hareketli Resim Değişimi Bitmap;" genellikle bir dizi hareketsiz görüntü içeren bir kare dizisi olarak dışa aktarılır.

Daha fazla bilgi

DPX formatı başlangıçta Kodak tarafından geliştirildi, ancak daha sonra şimdi dosya formatını koruyan SMPTE (Sinema ve Sinema Mühendisleri Derneği) tarafından geliştirildi ve yayınlandı. DPX dosyaları, orijinal Kodak formatı olan .CIN dosyalarına benzer, ancak dosya başlığında ek bilgiler içerir.

Açılan programlar DPX dosyalar
Windows
Adobe Photoshop
XnViewMP
Adobe SpeedGrade
MAGIX VEGAS
Chaos Group Pdplayer
Natron
Linux
XnViewMP
Chaos Group Pdplayer
Natron
Macintosh
Apple Final Cut Pro
Adobe Photoshop
XnViewMP
Lemkesoft GraphicConverter
Adobe SpeedGrade
Blackmagic Design Fusion for Mac
Chaos Group Pdplayer
Natron
Autodesk Smoke 2018

Dosya tipi2VASCO DIGIPASS File

geliştirici Vasco Data Security International
kategori Data Files
biçim Binary

.DPX seçenek numarası 2

VASCO yazılımı tarafından programları ve kullanıcıları bir ağ üzerinden güvenli bir şekilde doğrulamak için kullanılan dosya; belirteçler topluluğunun yanı sıra yanıt uzunluğu, meydan okuma uzunluğu ve kilit açma bilgileri gibi parola parametrelerini içerir.

Daha fazla bilgi

DPX dosyaları Vasco yazılımının bulunduğu bir sunucuya kurulur. Yüklemeden sonra, kullanıcılar uzak uygulamalarına erişimin kimliğini doğrulamak için giriş bilgilerinin yanı sıra bir güvenlik belirteci kullanırlar.

DPX dosyaları genellikle iş yerlerinde kullanıcıları ve mobil aygıtları uzak konumlardan güvenli bir şekilde doğrulamak için kullanılır. Genellikle çevrimiçi bankacılık, e-ticaret ve çevrimiçi devlet uygulamalarında kullanılır.

Açılan programlar DPX dosyalar
Windows
VASCO DIGIPASS
VASCO VACMAN
VASCO aXsGUARD
VASCO IDENTIKEY
VASCO DIGIPASS Pack

Dosya tipi3DrawPlus Template

geliştirici Serif
kategori Vector Image Files
biçim Binary

.DPX seçenek numarası 3

Grafik düzenleme programı DrawPlus tarafından oluşturulan vektör resim şablonu; .DPP çizim dosyasıyla aynı bilgiyi içerir, ancak aynı başlangıç noktasından birden fazla çizim oluşturmak için şablon olarak kullanılır.

Açılan programlar DPX dosyalar

DPX Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .dpx uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

DrawPlus Template Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.