Ana sayfa : Dosya uzantıları : .dna Dosya

.dna Dosya uzantısı

Dosya tipi1SnapGene DNA File

geliştirici GSL Biotech
kategori Data Files
biçim Binary

Nedir DNA dosya?

DNA verilerini analiz etmek için kullanılan bir moleküler biyoloji programı olan SnapGene tarafından oluşturulan veri dosyası; bir DNA dizisini ve ilişkili XML ve ikili meta verileri depolar; Ayrıca yazar, bir açıklama, yorumlar ve diğer yazılı bilgileri içerir.

Daha fazla bilgi

DNA dosyaları, DNA sekanslarını belgelemek, incelemek ve görselleştirmek için kullanılır. SnapGene ve ücretsiz SnapGene Viewer, DNA analizi yapmak için verileri farklı görünümlerde görselleştirme olanağı sağlar.

Açılan programlar DNA dosyalar
Windows
GSL Biotech SnapGene
Genome Compiler
Linux
GSL Biotech SnapGene
Macintosh
GSL Biotech SnapGene
GSL Biotech SnapGene Viewer
Genome Compiler

Dosya tipi2CA Backup and Migration Backup File

geliştirici Computer Associates
kategori Backup Files
biçim Binary

.DNA seçenek numarası 2

Bilgisayarın "DNA'sını" yedeklemek için kullanılan bir program olan CA Backup and Migration tarafından oluşturulan dosya; ağ, yazıcı, sistem ve uygulama ayarlarının yanı sıra dosyalar, klasörler, adres defterleri ve fotoğraflar içerir; bilgisayar ayarlarını yedeklemek ve ayarları bir bilgisayardan diğerine aktarmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

DNA dosyaları kendiliğinden çıkarılabilir. Açıldığında, yedeklenen ayarları ve dosyaları otomatik olarak yeni bilgisayara geçirir.

Açılan programlar DNA dosyalar
Windows
CA Backup and Migration
CA Desktop DNA Migrator

Dosya tipi3GenePool DNA File

geliştirici Jeffrey Ventrella
kategori Data Files
biçim Text and Binary

.DNA seçenek numarası 3

Yapay yaşam simülasyon oyunu GenePool tarafından kullanılan veri dosyası; sanal bir deneyde diğer canlılarla simüle edilebilecek bir canlı için DNA'yı içerir; bazen hangi oyuncunun özel yaratıklarının bir araya geldiklerinde diğerlerinden daha iyi hayatta kaldıklarını görmek için yarışmalarda kullanılırlar.

Daha fazla bilgi

NOT: DNA dosyaları ayrıca GenePool'un öncülü olan Darwin Pond tarafından da kullanılır. Bununla birlikte, Darwin Pond DNA dosyaları düz bir metin formatı kullanırken GenePool DNA dosyaları ikili formatlama kullanır. Darwin Pond DNA dosyaları, satır kesmeleriyle ayrılmış sabit bir parametre listesi içerir ve her bir dosya aynı dosya boyutuna sahiptir.

Açılan programlar DNA dosyalar

DNA Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .dna uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

GenePool DNA File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.