Ana sayfa : Dosya uzantıları : .ctx Dosya

.ctx Dosya uzantısı

Dosya tipi1Visual Basic Control Binary File

geliştirici Microsoft
kategori Developer Files
biçim N/A

Nedir CTX dosya?

Visual Basic geliştirme yazılımı tarafından oluşturulan UserControl nesne veri dosyası; görüntüleri ve düz metin olarak saklanamayan diğer ikili verileri depolar; ActiveX denetimini tanımlayan .CTL dosyasıyla birlikte kaydedildi.

Açılan programlar CTX dosyalar

Dosya tipi2Valve ICE Encoded Script

geliştirici Valve
kategori Game Files
biçim Binary

.CTX seçenek numarası 2

Bilgi Gizleme Motoru (ICE) şifresi tarafından kodlanan oyun komut dosyası; Team Fortress 2 (TF2) ve Counter Strike gibi Valve oyunları tarafından kullanılır; Oyun betiklerini şaşırtmak için kullanılır, böylece kullanıcılar bunlarla kolayca kurcalamaz.

Daha fazla bilgi

CTX dosyaları, Ctx Converter kullanılarak .TXT dosyalarına dönüştürülebilir.

NOT: CTX komut dosyaları Valve SDK ile birlikte verilen Vice programı kullanılarak oluşturulur.

Açılan programlar CTX dosyalar

Dosya tipi3Cherrytree Password-protected SQLite Document

geliştirici giuspen
kategori Compressed Files
biçim Zip

.CTX seçenek numarası 3

CTX dosyası, not alma uygulaması Cherrytree tarafından oluşturulan bir belgedir. Zip sıkıştırması ile sıkıştırılmış metin, tablolar, nesneler ve görüntüler içerebilecek belge verilerini depolar. CTX dosyaları bir şifre ile korunmaktadır ve girilmeden izlenemez.

Daha fazla bilgi

Kullanıcılar Cherrytree belgelerini genellikle .CTB dosyası olarak kaydeder, ancak bir şifre ile korudukları takdirde, belgeler CTX dosyaları olarak kaydedilir. Cherrytree kullanıcıları, belgeleri ayrıca, .CTD dosyaları olarak XML biçiminde de kaydedebilirler. Parola korumalı CTD dosyaları .CTZ dosyası olarak kaydedilir. CTD ve CTZ dosyaları, CTB ve CTX dosyalarından daha küçük boyutta belgeleri kaydetmek için kullanışlıdır.

CTX dosyaları genellikle Cherrytree tarafından açılır, ancak Windows'ta 7-Zip ile de açılabilir. Bir kullanıcı 7-Zip ile açarsa, dosya açılmadan önce şifrenin hala girilmiş olması gerekir.

NOT: Cherrytree, Giuseppe Penone'un bir portmanteau olan giuspen tarafından geliştirilmiştir.

Açılan programlar CTX dosyalar

CTX Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .ctx uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Cherrytree Password-protected SQLite Document Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.