Ana sayfa : Dosya uzantıları : .cptx Dosya

.cptx Dosya uzantısı

Dosya tipiAdobe Captivate Project File

geliştirici Adobe Systems
kategori Data Files
biçim Binary

.CPTX seçenek numarası

Bir CPTX dosyası, multimedya e-Öğrenim ürünlerini oluşturmak için kullanılan bir ekran yakalama uygulaması olan Adobe Captivate tarafından oluşturulan bir proje dosyasıdır. Ekran kayıtları, ses veya diğer etkileşimli içerikler içerebilen bir veya daha fazla slayt içerir. CPTX dosyaları, yazılım tanıtımları, simülasyonlar ve kısa sınavlar gibi öğrenme yönetim sistemi (LMS) ürünlerini geliştirmek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

CPTX dosyaları, Adobe Flash Player veya diğer SWF uyumlu oynatıcılarda oynatılabilecek .SWF dosyasına aktarılabilir. Ayrıca bağımsız bir Windows çalıştırılabilir dosyasına ( .EXE dosyası) dışa aktarılabilirler.

NOT: CPTX uzantısı Captivate 5 ile tanıtıldı. Önceki sürümler .CP uzantısını kullandı. Adobe Captivate, Adobe Teknik İletişim Paketi'nin bir parçasıdır.

Açılan programlar CPTX dosyalar
Windows
Adobe Captivate
Macintosh
Adobe Captivate

CPTX Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .cptx uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Adobe Captivate Project File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.