Ana sayfa : Dosya uzantıları : .cel Dosya

.cel Dosya uzantısı

Dosya tipi1Affymetrix Probe Results File

geliştirici Affymetrix
kategori Data Files
biçim Text and Binary

Nedir CEL dosya?

Bir CEL dosyası, Affymetrix DNA microarray image analiz yazılımı tarafından oluşturulan bir veri dosyasıdır. Affymetrix GeneChip'te "sondalardan" elde edilen verileri içerir ve dosya boyutunu büyüten binlerce veri noktası depolayabilir. CEL dosyaları, yazılım algoritmaları ile işlenebilir ve genel bir genom deneyinin bir parçası olarak 2D bir ızgara üzerinde görselleştirilebilir.

Daha fazla bilgi

Affymetrix GeneChip, bir deneme için geçerli olan bir mikro dizi içeren biyolojik bir çiptir. Bu yongaları oluşturmak için, bir cam veya silikon slayt, orijinal DNA örneğine tamamlayıcı olup olmadıklarına bağlı olarak ifade seviyelerini (yoğunlukları) mükemmel eşleşme (PM) ve uyuşmazlık (MM) değerleri olarak bildiren sondalarla dizilir. Bu değerler, insan ve hayvan hastalıkları araştırmalarında kullanılan, tek nükleotid polimorfizmleri (SNP'ler) olarak adlandırılan DNA değişikliklerini incelemek için kullanılabilir.

CEL dosya formatı, farklı formatlar kullanan birçok versiyona sahiptir. Örneğin, sürüm 3, ASCII metin biçimlendirmesini kullanırken, sürüm 4 ikili bir biçim kullanır.

NOT: CEL dosyaları karşılık gelen bir .CDF dosyası gerektirir; CEL dosyası. MATLAB, yazılımın Windows sürümünde CEL dosyalarını okumak için kullanılabilen, affyread adlı yerleşik bir işleve sahiptir.

Açılan programlar CEL dosyalar
Windows
Affymetrix Tiling Analysis Software
The MathWorks MATLAB
VSN GenStat
RMAExpress
dChip
Linux
The MathWorks MATLAB
multi-aff-py
Macintosh
The MathWorks MATLAB

Dosya tipi2Celestia Script File

geliştirici Celestia Development Team
kategori Executable Files
biçim Text

.CEL seçenek numarası 2

Celestia tarafından kullanılan, ücretsiz bir alan tarama uygulaması olan komut dosyası; Belirli bir Celestia sözdizimi kullanılarak yazılmış ve görüntüleme perspektifini evrende taşımak için komutlar içeriyor; 3D evren turları oluşturmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

CEL dosyaları ayrıca özel 3D modelleri uzay turuna yükleme talimatları gibi daha gelişmiş özellikler içerebilir. Ayrıca, gözlemciye ilginç gerçekler sunmak için başlıklar da ekleyebilirler.

Bir CEL dosyası indirip alırsanız, dosyayı çift tıklatarak ya da Dosya → Komut Dosyasını Çalıştır ... 'ı seçerek açabilirsiniz. Uygulama menüsünden ve sonra CEL dosyasını seçme.

Celestia'nın son sürümlerinde CEL formatı .CELX formatıyla değiştirildi. Ancak, Celestia hala CEL dosyalarını desteklemektedir. Daha yeni olan CELX formatı, CEL diline göre daha etkileyici ve güçlü olan Lua kodlama dilini kullanır.

NOT: CEL dosyaları düz metin dosyaları olarak kaydedilir ve bir metin editörü kullanılarak düzenlenir.

Açılan programlar CEL dosyalar
Windows
GNU Emacs
Microsoft Notepad
Celestia
Linux
GNU Emacs
Celestia
Macintosh
GNU Emacs
Apple TextEdit
Celestia

Dosya tipi3Audition Loop

geliştirici Adobe Systems
kategori Audio Files
biçim Binary

.CEL seçenek numarası 3

Bir ses üretimi uygulaması olan Adobe Audition tarafından kullanılan ses dosyası; başlangıçta .MP3 biçiminde olan ancak yazılım tarafından değiştirilen bir ses döngüsünü kaydeder, böylece döngü için uygun olur.

Daha fazla bilgi

Adobe Audition, yazılım yüklemesinde çeşitli telif ücretsiz döngüler içeriyor.

Açılan programlar CEL dosyalar
Windows
Adobe Audition
Macintosh
Adobe Audition

Dosya tipi4Battery 3 Drum Cell File

geliştirici Battery 3
kategori Data Files
biçim N/A

.CEL seçenek numarası 4

Batarya 3 tarafından kullanılan, davul ritimleri ve sesleri yaratan bir program; bir Batarya 3 davul ses hücresi içindeki belirli bir davul sesi için ses özelliklerini içerir; davul örneklerini, yankı, ton veya sıkıştırma gibi ek efektlerle değiştirmek için kullanılır.

Açılan programlar CEL dosyalar
Windows
Native Instruments Battery 3
Macintosh
Native Instruments Battery 3

Dosya tipi5MicroStation Cell Library

geliştirici Bentley Systems
kategori CAD Files
biçim Binary

.CEL seçenek numarası 5

2B ve 3B tasarım taslakları oluşturmak için kullanılan bir CAD programı olan MicroStation tarafından oluşturulan hücre kütüphanesi; Bir nesnenin geometrisi, sembolleri ve diğer taslak bilgilerini saklar; yüksek bloklu tasarımlar üretmek için yapı taşlarını depolamak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

CEL dosyaları MicroStation kullanarak .DWG ve .DXF formatlarına dışa aktarılabilir.

Açılan programlar CEL dosyalar

Dosya tipi6FLIC Animation

geliştirici N/A
kategori Video Files
biçim Binary

.CEL seçenek numarası 6

FLIC formatında oluşturulan animasyon; bir dizi kareyi saklar ancak değiştirilmemiş önceki karelerin parçalarını saklamaz; daha yaygın olarak .FLC veya .FLI uzantılarını kullanır.

Açılan programlar CEL dosyalar

CEL Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .cel uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

FLIC Animation Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.