Ana sayfa : Dosya uzantıları : .cbz Dosya

.cbz Dosya uzantısı

Dosya tipi1Comic Book Zip Archive

geliştirici N/A
kategori Compressed Files
biçim Zip

Nedir CBZ dosya?

CBZ dosyası, Comic Book Zip (CBZ) formatında oluşturulan çizgi romandır. Genellikle çizgi roman sayfalarına düzenlenmiş .PNG veya .JPEG dosyalarından oluşan birden fazla resim kaydeder. CBZ dosyaları .CBR dosyalarına benzer ancak .ZIP sıkıştırması yerine .RAR sıkıştırmasını kullanır.

Daha fazla bilgi

CBZ dosyaları, Comical ve Calibre de dahil olmak üzere birçok farklı çizgi roman görüntüleyicisi kullanılarak okunabilir. CBZ dosyalarını bir dekompresyon programı ile çıkarabilir ve ekteki görüntüleri manuel olarak görüntüleyebilirsiniz. Ancak, çekilen resimlerin sırası doğru olmayabilir.

NOT: Android için Komik Reader uygulaması ücretsiz veya satın alınabilir.

Açılan programlar CBZ dosyalar
Windows
Zipeg
Calibre
Comic Book Reader
Icecream Ebook Reader
GonVisor
Smith Micro StuffIt Deluxe
Linux
Calibre
Xylasoft Comic Seer
MComix
Macintosh
Smith Micro Stuffit Deluxe Mac
Zipeg
Calibre
Comical
PatiSoftware theLibrarian

Dosya tipi2ChessBase Encrypted Database Archive

geliştirici ChessBase
kategori Data Files
biçim Binary

.CBZ seçenek numarası 2

Oynanan satranç oyunlarını incelemek için kullanılan bir program olan ChessBase tarafından oluşturulan dosya; Veritabanındaki tüm dosyaları tek bir arşive kaydeder ve bunları kullanıcı tarafından belirlenen bir parola ile şifreler; veritabanlarının güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlar.

Daha fazla bilgi

NOT: Varsayılan olarak ChessBase veritabanları, .CBH (başlık) ve .CBG (oyun taşıma) dosyaları gibi birçok farklı dosyadan oluşur. Bu nedenle, CBZ dosyaları tüm dosyaları tek bir arşivde paylaşmanın kolay yoludur. Bir veritabanını .CBV biçimini kullanarak şifrelenmemiş bir sürüme de arşivleyebilirsiniz.

Açılan programlar CBZ dosyalar
Windows
ChessBase

CBZ Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .cbz uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

ChessBase Encrypted Database Archive Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.