Ana sayfa : Dosya uzantıları : .asd Dosya

.asd Dosya uzantısı

Dosya tipi1Ableton Live Sample Analysis File

geliştirici Ableton
kategori Audio Files
biçim N/A

Nedir ASD dosya?

Bir ses üretimi uygulaması olan Ableton Live tarafından oluşturulan dosya; yeni bir numune kaydedildiğinde veya bir numune ilk kez alındığında yaratılır; 1) yazılımın dalga formu verilerini görüntülemesini mümkün kılan ve 2) numuneyi belirli bir ölçere sığdırmak için genişletirken performansı hızlandıran ses örneği hakkında meta veriler içerir.

Daha fazla bilgi

Ableton Live, ASD dosyalarını kaydedilen veya içe aktarılan ses klibiyle aynı dizinde oluşturur. ASD dosya adı, ".asd" uzantılı eklenmiş ses klibi dosya adıdır. Örneğin, song.wav dosyasını içe aktarırsanız, yazılım song.wav.asd dosyasını oluşturur.

NOT: Ableton Live uygulamasının ASD dosyaları oluşturmasını istemiyorsanız, "Analiz Dosyaları Oluştur" seçeneğini kapatın, Tercihler penceresinin "Dosya Klasörü" sekmesinde bulunur.

Açılan programlar ASD dosyalar
Macintosh
Ableton Live

Dosya tipi2Word AutoSave File

geliştirici Microsoft
kategori Backup Files
biçim Binary

.ASD seçenek numarası 2

ASD dosyası, belgeleri yazmak için kullanılan bir kelime işlemci programı olan Microsoft Word tarafından oluşturulan geçici bir yedeklemedir. Açık olan Word belgesinin anlık bir kopyasını içerir. Planlanmamış bir kesinti veya program çökmesi durumunda Word'deki belgelerin otomatik olarak yedeklenmesi ve kurtarılması için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Word'ün en yeni sürümleri ASD dosyalarını aşağıdaki varsayılan dizinlere kaydeder:

Windows Vista / 7: [user] \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Word \

Windows XP: [kullanıcı] \ Uygulama Verileri \ Microsoft \ Word \

Microsoft Word'ün aşağıdaki sürümleri ASD dosyalarını kullanır:

NOT: ASD dosyasını Word'de manuel olarak açmak için, Dosya → Aç'ı seçin, Dosya türü listesinden "Tüm Dosyalar (*. *)" seçeneğini seçin ve sonra ASD dosyanızı seçin.

Açılan programlar ASD dosyalar
Windows
Microsoft Word

ASD Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .asd uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Word AutoSave File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.