Ana sayfa : Dosya uzantıları : .amf Dosya

.amf Dosya uzantısı

Dosya tipi1Additive Manufacturing File

geliştirici ASTM
kategori 3D Image Files
biçim XML

Nedir AMF dosya?

Bir AMF dosyası, CAD programları tarafından 3D baskı amaçlı nesneleri tanımlamak için kullanılan ek bir üretim dosyasıdır. Nesneleri oluşturan hacimlerin geometrisini, rengini ve malzemesini içeren bir veya daha fazla nesne içerir. AMF dosyaları ayrıca, nesneler için yazarı, adı, telif hakkı ve özel talimatları belirten birden fazla nesnenin ve meta verinin takımyıldızını (düzenlemesini) saklar.

Daha fazla bilgi

1980'lerden bu yana, .STL formatı CAD programları ve ilave üretim araçları arasında bilgi depolamak ve aktarmak için endüstri standardı olmuştur. Şimdi, 3D baskının yükselişiyle birlikte, 3B yazdırma için gerekli tüm 3B nesne bilgilerini depolamak ve aktarmak için daha yetenekli biçimlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç .3MF ve AMF formatlarının popülaritesinin artmasına neden oldu.

AMF formatı, 2013 yılında piyasaya sürülen Amerikan Test ve Malzemeler Derneği (ASTM) tarafından geliştirilen açık bir formattır. Format, .PDF değerine benzeyen 3B nesne bilgilerini depolamak için birleştirici bir çözüm olarak tasarlanmıştır biçim belgeleri saklamak içindir. XML tabanlıdır ve basit, ölçeklenebilir ve geriye ve geleceğe uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Biçim, yüzeyleri tanımlamak için üç boyutlu yüzeylerde eğri veya düzlemsel olmayan kenarlar olsun olmasın üçgen kafesleri kullanır. Renkler RGBA (kırmızı, yeşil, mavi ve alfa kanalları) değerleri kullanılarak belirlenir.

Dassault Systemes SOLIDWORKS ve Autodesk uygulamaları gibi programları kullanarak 3B nesne bilgilerini AMF formatına dışa aktarabilirsiniz. Formatı destekleyen 3B yazıcılar Materyalleştir ve Şekillendirmeleri içerir. AMF dosyalarını ücretsiz platformlar arası Autodesk Meshmixer uygulamasıyla görüntüleyebilirsiniz.

Açılan programlar AMF dosyalar

Dosya tipi2Advanced Module File

geliştirici N/A
kategori Audio Files
biçim N/A

.AMF seçenek numarası 2

DSMI Gelişmiş Modül Formatında (AMF) kaydedilmiş şarkı dosyası; şarkı verilerini ve enstrüman sesleri için kullanılan örnekleri içerir; destekleyici ses izleyici programları ile çalınabilir.

Daha fazla bilgi

AMF ayrıca "ASYLUM Müzik Formatı" anlamına da gelebilir.

Açılan programlar AMF dosyalar
Windows
Nullsoft Winamp
Schism Tracker
MODPlug Player
MikMod
Linux
Schism Tracker
MikMod
Open Cubic Player
Android
Vitamin/CAIG ZXTune
Droidsound-E
Macintosh
Nullsoft Winamp
Schism Tracker
CocoModX
MikMod

AMF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .amf uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Advanced Module File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.