Ana sayfa : Dosya uzantıları : .act Dosya

.act Dosya uzantısı

Dosya tipi1ADPCM Compressed Audio File

geliştirici N/A
kategori Audio Files
biçim N/A

Nedir ACT dosya?

Bazı ses kayıt cihazları ve MP3 çalarlar tarafından kaydedilen ses formatı; Uyarlamalı Diferansiyel Darbe Kod Modülasyonu kullanılarak sıkıştırılmış.

Açılan programlar ACT dosyalar
Windows
Logipole Konvertor
Audials One

Dosya tipi2Alma CAD/CAM Document

geliştirici Alma
kategori CAD Files
biçim N/A

.ACT seçenek numarası 2

Alma / kesme, hareket / kaynak ve hareket / tüpler gibi Alma CAD / CAM yazılım ürünleri tarafından oluşturulan CAD belgesi; 3B kesme makineleri veya kaynak robotları için talimatları belirten CAD / CAM verilerini içerir; Lazer, plama, su jeti ve alev teknolojilerini içerebilir.

Açılan programlar ACT dosyalar

Dosya tipi3DS Game Maker Action File

geliştirici Invisionsoft
kategori Developer Files
biçim Text

.ACT seçenek numarası 3

Nintendo DS oyunları oluşturmak için kullanılan DS Game Maker tarafından kullanılan dosya; C ile yazılmış bir oyun eylemi içerir; grafikleri görüntülemek, ses çalmak, geçişler oluşturmak ve oyun mantığını ve ayrıca diğer eylemleri kontrol etmek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

DS Game Maker Action Editor arayüzünde sağlanan şablonlardan özel eylemler oluşturulabilir. ACT dosyaları, DS Game Maker kurulumunun \ Actions \ dizininde saklanır.

ACT dosyaları, işlemin açıklamasını içeren karşılık gelen .ACTX dosyasıyla kaydedilir.

Açılan programlar ACT dosyalar

Dosya tipi4Adobe Color Table File

geliştirici Adobe Systems
kategori Settings Files
biçim Binary

.ACT seçenek numarası 4

Raster grafikleri düzenlemek için kullanılan bir uygulama olan Adobe Photoshop tarafından kullanılan renk arama tablosu (CLUT) dosyası; önceden tanımlanmış renk koleksiyonunu depolar; Photoshop'ta "Web için Kaydet" iletişim kutusundaki bir görüntüye CLUT uygulamak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

ACT dosyaları, Web yayıncılığı için görüntüleri optimize etmek için kullanılır. Kullanıcılar CLUT’a renk sayısını ekleyerek veya azaltarak, kaydetmeden önce görüntünün kalitesini, elde edilen dosya boyutuyla karşılaştırabilirler.

Adobe renk tabloları Web İçin Kaydet iletişim kutusuna yüklenebilir Renk Tablosu menüsünü ve Renk Tablosunu Yükle'yi seçerek seçin ... Photoshop yüklemesinde / Presets / en_US / Web Ayarları için Kaydet / Renk Tabloları / dizininde Photoshop kurulumuyla birlikte gelir.

NOT: CLUT'lar, Web için Kaydet iletişim kutusundaki bazı görüntü formatları tarafından kullanılır, örneğin .GIF . Ancak, .JPG ve .PNG dosyaları tarafından kullanılmazlar.

Açılan programlar ACT dosyalar
Windows
Adobe Photoshop
Macintosh
Adobe Photoshop

Dosya tipi5Genesis3D Actor File

geliştirici Eclipse Entertainment
kategori 3D Image Files
biçim N/A

.ACT seçenek numarası 5

Genesis 3D biçiminde kaydedilen üç boyutlu karakter veya "aktör"; nesne hareketleri, kaplamalar ve materyaller içerebilir; aktör dosyaları doğrudan Genesis3D içinde veya Genesis3D Actor Studio'yu kullanarak diğer 3D formatlarını ACT formatına dönüştürerek oluşturulabilir.

Daha fazla bilgi

Genesis3D, öncelikle 3B oyunlar oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir gerçek zamanlı 3B oluşturma motorudur. Genesis 3D motor paketi Actor Studio, Actor Viewer ve diğer dosyaları içerir. Genesis3D web sitesinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Açılan programlar ACT dosyalar
Windows
Autodesk 3ds Max
Eclipse Entertainment Genesis3D
Caligari trueSpace

Dosya tipi6FoxPro Documenting Wizard Action Diagram

geliştirici N/A
kategori Text Files
biçim N/A

.ACT seçenek numarası 6

FoxPro uygulamasının kodu içindeki hiyerarşik ilişkileri gösterir; Belge Sihirbazı tarafından oluşturulanlar (Araçlar menüsü → Sihirbazlar → Belgeleme)

Açılan programlar ACT dosyalar
Windows
Adobe Illustrator
Microsoft Visual FoxPro
chUmbaLum sOft MilkShape 3D
Macintosh
Adobe Illustrator

ACT Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .act uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

FoxPro Documenting Wizard Action Diagram Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.