Zlib1.dll Eksik veya Bulunamadı Hataları Nasıl Düzeltilir

Zlib1.dll dosyası, zlib sıkıştırma kitaplığı ile ilgilidir. Zlib1.dll hataları, zlib1 DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır.

Bazı durumlarda, zlib1.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu veya hatta bir donanım hatasını gösterebilir.

Bilgisayarınızda zlib1.dll hatalarının görünmesinin birkaç farklı yolu vardır. Aşağıda, bu hataları görebileceğiniz daha yaygın yöntemlerden bazıları verilmiştir:

Zlib1.dll Bulunamadı
Zlib1.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
[PATH] zlib1.dll bulunamıyor
Zlib1.dll dosyası eksik.
[UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: zlib1.dll. Lütfen [UYGULAMA] 'yı tekrar yükleyin.

Zlib1.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Zlib1.dll hatasının bağlamı, sorunu çözerken yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft'un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Zlib1.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Zlib1.dll dosyasını "DLL indirme" web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Bir kopyasına ihtiyacınız varsa, orijinal, yasal kaynağından elde etmek en iyisidir.

Hata nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

 1. Zlib1.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. "Eksik" bir dosyanın olası en kolay nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır.

  Zlib1.dll dosyasını yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız, ancak Geri Dönüşüm Kutusunu zaten boşalttıysanız, ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz.

  Zlib1.dll dosyasının silinmiş bir kopyasını bir dosya kurtarma programıyla kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz sildiğinizden ve siz bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.


 2. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı zlib1.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs ya da başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Gördüğünüz hatanın dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

 3. Zlib1.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin. Belirli bir programı kullandığınızda hata oluşursa, programı yeniden yüklemek dosyanın yerini almalıdır.

  Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse, zlib1.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek, bu DLL hatası için olası bir çözümdür.


 4. MinGW'yi kurun ve zlib1.dll dosyasını ihtiyacınız olan yere kopyalayın. Zlib1.dll dosyasını, onu kullanan programı yeniden yüklemekten alma şansınız yoksa bu adımı izleyin.

  Bu Stack Overflow iş parçacığında başka benzer çözümler de bulunabilir.


 5. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın. Zlib1.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 6. Zlib1.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, bir 1B video oyunu oynarken "zlib3.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin.

  Zlib1.dll dosyası video kartları veya multimedya programları ile ilgili olabilir veya olmayabilir - bu sadece bir örnektir. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorunu gidermektir.

 7. Hatalar belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra başlamışsa, sürücüyü daha önce yüklenmiş bir sürüme geri alın.

 8. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleğini ve sabit sürücüsünü test etmek kolaydır ve bunlar, başarısız olduklarında zlib1.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.

  Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, en kısa zamanda belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.

 9. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız dosya sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.

 10. Kayıt defterindeki zlib1.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz zlib1.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

  Nadiren kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını öneririz. Bu seçeneği, bir sonraki yıkıcı adımdan önce "son çare" girişimi olarak buraya dahil ettik.


 11. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri zlib1.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki hareket tarzınız olmalıdır.

  Bu adımdan sonra, zlib4.dll dosyasını sağlayan programı almak için büyük olasılıkla 1. Adımı tekrarlamanız gerekecektir.

  Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak hatayı düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 12. Herhangi bir zlib1.dll hatası devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.