Word 2016’daki Son Dosya Listesinde Daha Fazla Dosya Görüntüle

Microsoft 2016 paketindeki Microsoft Word 365, son zamanlarda üzerinde çalıştığınız dosyalara hızlı erişim sağlar. Orada görünen belgelerin sayısını değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Kelime işlemenizi hızlı ve verimli hale getirmek için bu listeyi nasıl özelleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Son Kullanılan Belgeler listeniz, Word'ün üst menüsünde bulunan Dosya menüsünde bulunur. Görünen sol çubukta Aç'ı tıklayın. En Son'u seçin ve sağda son belgelerinizin bir listesini göreceksiniz. Açmak istediğiniz belgeyi tıklamanız yeterlidir. Henüz herhangi bir belgeyle çalışmadıysanız, bu alan boş olacaktır.

En Son Görüntülenen Belgeler Ayarını Değiştirme

Varsayılan olarak, Microsoft 365 paketindeki Microsoft Word, son belgelerin sayısını 25'e ayarlar. Bu sayıyı aşağıdaki basit adımları izleyerek değiştirebilirsiniz:

  1. Tıklayın fileto Üst menüde.

  2. seçmek Opsiyonlar Word Seçenekleri penceresini açmak için sol çubukta.

  3. seçmek gelişmiş sol çubukta

  4. Aşağı doğru kaydırın ekran alt bölüm.

  5. "Bu Son Doküman Sayısını Göster" seçeneğinin yanında, görüntülenecek son dokümanların tercih ettiğiniz sayısını ayarlayın.

Hızlı Erişim Listesini Kullanma

Bunun altında "Bu sayıda Son Dokümanlara hızlı erişim" etiketli bir onay kutusu öğesi göreceksiniz. Varsayılan olarak, bu kutu işaretli değildir ve dört belgeye ayarlanmıştır.

Bu seçeneğin işaretlenmesi, son belgelerinizin hızlı erişim listesini Dosya menüsünün hemen altındaki sol çubukta görüntüleyerek geçmiş belgelere daha da hızlı erişim sağlar.

Yeni Word 2016 Özellikleri

Microsoft Word 2016'da yeniyseniz, yenilikleri beş dakikalık hızlı bir şekilde gözden geçirin.