Windows Mail’de E-posta Eklerini Açın, Kaydedin ve Düzenleyin

Windows Mail'de bir eke çift tıkladığınızda, dosya güvenli kabul edilirse veya tüm ekleri etkinleştirdiyseniz ve Windows dosyayı nasıl kullanacağını biliyorsa açılır.

Dosyayı görüntüleyebilir ve eğer bir kelime işlemci belgesiyse düzenleyebilirsiniz. Hatta kaydedebilirsiniz, ancak yaptığınız değişiklikler e-postada depolanan dosyanın kopyasına yansıtılmaz. Eki Windows Mail'den yeniden açtığınızda değişiklikler kaybolur.

Ancak sonsuza kadar gitmiş olmayabilirler. Bir eki doğrudan Windows Mail'den açtığınızda, dosyanın geçici bir kopyası oluşturulur ve ardından Windows, ilgili programın kopyayı açmasını ister. Sadece kopyayı nerede arayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Ekleri Açmadan Önce Kaydedin

Kayıp düzenlemeyle ilgili herhangi bir sorunu önlemek için:

  1. Düzenlemek istediğiniz eki bir Windows klasörüne kaydedin.

  2. Uygun programda düzenlemek için klasördeki kopyayı açın.

Windows Mail'den Açılan Eklerin Saklandığı Yer

Dosyanın bir kopyasını kullanarak düzenlemeyi unutursanız, dosyayı Temporary Internet Files klasöründen kurtarmayı deneyebilirsiniz:

  1. seçmek Kontrol Paneli itibaren Başlama menüsü.

  2. Açılış internet Seçenekleri. İnternet Seçeneklerini göremiyorsanız, seçmeyi deneyin. Klasik Görünüm.

  3. Git genel sekmesi.

  4. seçmek Ayarlar altında Geçici Internet dosyaları.

  5. Şimdi seç Dosyaları görüntüle altında Geçici İnternet dosyaları klasör.

  6. Ekin düzenlenmiş kopyasını şurada arayın: Geçici Internet Dosyaları klasör veya içindeki bir alt klasör içinde Geçici Internet Dosyaları Klasör. Dosyayı bulursanız, çift tıklayarak açın ve ardından bilgisayarınızda ayrı bir klasöre kaydedin, örneğin: Belgelerim.