Windows Mail’de AOL Mail Nasıl Kurulur

AOL Mail, AOL tarafından sağlanan ücretsiz, web tabanlı bir e-posta hizmetidir. Bir AOL Mail hesabınız varsa, e-posta mesajlarınıza erişmek için AOL web sitesi veya uygulamasıyla sınırlı değilsiniz. AOL Mail'i Windows Mail gibi üçüncü taraf bir e-posta istemcisiyle senkronize etmek kolaydır ve Windows Mail'den AOL mesajlarını okumanıza, indirmenize, göndermenize ve yanıtlamanıza olanak tanır.

Bu makaledeki talimatlar, AOL Mail'i Windows 10 Mail ve Windows 8'de Mail uygulaması ile senkronize etmek için geçerlidir.

Windows 10 Mail ile AOL Mail'e Erişin

Posta, Windows 10 ve Windows 8'de varsayılan, yerleşik e-posta programıdır; Windows Vista'da Windows Mail olarak adlandırılır. Posta, tek bir merkezi yerden AOL Posta hesabınız gibi farklı e-posta hesaplarına erişmenize olanak sağlar.

Windows 10 Mail, POP veya IMAP'yi destekleyen herhangi bir e-posta hesabını otomatik olarak destekler, bu nedenle AOL Mail ile senkronize etmek kolaydır.

E-postayı Windows Mail'e indirmek için AOL'un IMAP sunucusu ayarlarını veya POP sunucusu ayarlarını ve posta göndermek için AOL SMTP sunucu ayarlarını bilmeniz gerekebilir. Daha yeni Windows Mail programları bu bilgiyi zaten bildiğinden, bu ayarlar aşağıda gerektiğinde belirtilecektir.

Windows 10 Mail ile bir AOL E-posta Hesabına Erişin

 1. Mail'i açın ve Ayarlar (dişli simgesi) sol alt taraftadır.

 2. seçmek Hesaplar> Hesap Ekle. Bir hesap seçin kutusu açılır.

 3. seçmek Diğer hesap seçenekler listesinden.

 4. AOL Mail e-posta adresinizi ilk alana yazın ve ardından sayfanın geri kalanını adınız ve hesabınızın şifresiyle doldurun.

 5. seçmek oturum aç.

 6. seçmek tamam.

 7. Artık e-posta hesaplarınız arasında geçiş yapmak ve Windows 10 Mail üzerinden AOL Mail'e erişmek için Mail'in sol üst tarafındaki menü düğmesini kullanabilirsiniz.

Win 8'de Posta ile bir AOL E-posta Hesabına Erişim

 1. Posta uygulamasını açın ve WIN + C klavye kombinasyonu.

 2. seçmek Ayarlar ekranın sağında gösterilen menüden.

 3. Seçmek Hesaplar.

 4. seçmek Bir hesap ekle.

 5. Seçmek AOL listeden.

 6. Verilen alanlara AOL e-posta adresinizi ve şifrenizi yazın.

 7. seçmek Sosyal medya AOL e-posta hesabını Posta uygulamasına eklemek için düğmesine basın.

  Herhangi bir mesaj görmüyorsanız, bu hesapta yakın zamanda gönderilen e-postalarınız olmayabilir. Posta size şu gibi bir seçenek sunar: "Geçen aya ait ileti yok. Daha eski iletileri almak için Ayarlar'a gidin." Gitmek için o bağlantıyı seçin Ayarlarve daha sonra Sitesinden e-posta indir bölümü, seçim İstediğin zaman.