Uygulama dağıtım ağı (adn) nedir?

DNA için kısa Application Dteslim Network. ADN, uygulama kullanılabilirliği, güvenlik, görünürlük ve hızlandırma sağlamak için geliştirilmiş bir teknoloji paketidir. ADN'ler, iş açısından kritik uygulamaların bir kuruluş ağında güvenli ve verimli bir şekilde dağıtımını sağlamak için tasarlanmıştır.

ADN ve ADC'yi karşılaştırın

Uygulama Teslim Ağı ve yakından ilişkili terim Uygulama Teslim Kontrolörü (ADC), ilk olarak F5 Networks tarafından ve daha sonra, istemciden gelen uygulama akışlarını kolaylaştırmak ve optimize etmek için ön uç zeka sağlayan donanım ve yazılım çözümleri için ADN ve ADC satıcıları tarafından desteklenen pazarlama isimleridir. sunucuya ve müşteriye geri.

Uygulama Dağıtım Ağları ve İçerik Dağıtım Ağları

Uygulama Dağıtım Ağları genellikle İçerik Dağıtım Ağları (CDN'ler) ile karşılaştırılır ve bu iki terim bazen birbirinin yerine kullanılır. İki tür ağ benzerlikleri paylaşır ve her ikisi de kullanıcılar için web deneyimini hızlandırırken yükleme sürelerini kısaltmak için kullanılır, ancak CDN'ler tipik olarak statik içeriği optimize etmek için kullanılırken, ADN'ler daha sık dinamik içeriğin web hızlandırması için kullanılır.

İlgili Bağlantılar