SRF Dosyası (Nedir ve Nasıl Açılır)

SRF dosya uzantısını kullanan birkaç dosya biçimi vardır, ancak en yaygın olanı Sony Raw Image dosyasıdır. Bunlar, Sony dijital fotoğraf makinelerinin ARW ve SR2 dosyalarına benzer şekilde fotoğrafları depoladığı sıkıştırılmamış ve değiştirilmemiş, ham görüntü dosyalarıdır.

Animasyon yazılımı LightWave 3D, SRF dosyalarını Sony kameralar gibi fotoğraflar için değil, renk, saydamlık ve gölgeleme gibi bir 3D yüzeyin nasıl görünmesi gerektiği hakkında bilgi depolamak için kullanır. Bunlara LightWave Surface dosyaları denir.

Bu uzantıya sahip bazı dosyalar için başka bir kullanım, Şablonlar olarak da bilinen Sunucu Yanıt dosyalarıdır. .NET uygulamaları tarafından kullanılırlar ve komut dosyası etiketlerini ve HTML içeriğini depolayabilirler.

Yukarıdakilerden hiçbiri değilse SRF dosyanızın içinde olabileceği başka bir format, Golden Software'in Surfer uygulamasıyla kullanılan bir Surfer Project dosyasıdır. Bunun yerine, Siebel depo dosyası olarak adlandırılan bir Steinberg Kaynak dosyası olarak kaydedilen veya Garmin GPS sistemleri tarafından cihaz üzerinde aracın 3B perspektifini ifade etmek için kullanılan araç görüntülerinin bir koleksiyonunu depolamak için kullanılan Samsung akıllı TV'lerle ilişkilendirilebilir.

SRF Dosyası Nasıl Açılır

SRF dosyalarını kullanan çeşitli uygulamalar göz önüne alındığında, açmayı denemeden önce sizin formatınızın hangi formatta olduğu konusunda bir fikriniz olması önemlidir.

Yukarıda belirtildiği gibi, çoğu SRF dosyası Sony Raw Image dosyalarıdır, bu nedenle dosyanızı bir Sony kameradan aldıysanız veya bu tür bir resim dosyası olduğundan eminseniz, onu Able RAWer, Adobe Photoshop, PhotoPhilia ile açabilirsiniz. veya ColorStrokes. Diğer bazı popüler fotoğraf ve grafik araçları da muhtemelen çalışacaktır.

SRF dosyası LightWave 3D ile kullanılıyorsa, dosyayı açmanız gereken program budur. Bu formatın sakladığı seçenekler LightWave 3D'nin Surface Editor penceresinde bulunan seçeneklerdir, bu yüzden onu nasıl açtığınız da bu olabilir.

Sunucu Yanıtı dosya biçimindeyse, SRF dosyasını açmak için Microsoft'un Visual Studio yazılımını kullanın. Bu formatta olup olmadığı açık olmalıdır çünkü bunlar sadece düz metin dosyalarıdır, yani onları Windows Not Defteri gibi ücretsiz bir metin düzenleyicide veya hatta bir web tarayıcısında (örneğin, Firefox veya Chrome) açabilirsiniz.

SRF dosyanız bir Surfer Project dosyası mı? Golden Software Surfer programı onu açabilir. Yazılımın daha eski bir sürümünde oluşturulan dosyalar daha yeni sürümlerde açılabilir, ancak tersi mümkün değildir; ileriye dönük uyumludurlar ancak geriye dönük uyumlu değildirler.

Steinberg Kaynak dosyaları, arabirim ve eklentilerin görünüşünü değiştirmek için Steinberg'in Cubase uygulamasıyla birlikte kullanılır. Cubase programının kendisi ses dosyalarıyla çalışmak için kullanılırken, SRF dosya formatı sadece bir görüntü arşividir.

Bunun Garmin GPS sistemlerinde kullanılan bir araç görüntüsü olduğundan şüpheleniyorsanız, cihaza kopyalayarak "yüklenebilir". Bunu GPS cihazındaki / Garmin / Vehicle / klasörüne aktararak yapabilirsiniz. SRF dosyasının bu biçimde olup olmadığından emin değilseniz Notepad ++ ile açın - ilk sözcük GARMIN demelidir.

Bir Samsung TV'deki SRF dosyalarını kullanma konusunda, şifrelenmiş video dosyaları veya bir tür donanım yazılımı olmaları dışında hiçbir bilgimiz yok. Video dosyasını farklı bir biçime dönüştürmenin olası bir yolu için aşağıdaki sonraki bölümü okumaya devam edin.

Siebel depo dosyaları da bu uzantıyı kullanır. Oracle'ın web sitesinde onlar hakkında biraz daha bilgi edinebilirsiniz.

Bu programlardan bazılarının çalışma şekli nedeniyle, büyük olasılıkla uygulamanın fileto SRF dosyasını çift tıklamak yerine açmak için menü (veya benzer bir şey).

Bilgisayarınızdaki bir uygulamanın dosyayı açmaya çalıştığını ancak bunun yanlış bir uygulama olduğunu fark ederseniz veya başka bir yüklü programın açmasını tercih ederseniz, varsayılan olarak dosyayı hangi programın açacağını değiştirebilirsiniz.

SRF Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Yalnızca deneme sürümü ücretsizdir, ancak Ivan Image Converter, Sony Raw Image dosyalarını TGA, PNG, RAW, JPG ve PSD gibi biçimlere dönüştürebilir.

LightWave Surface dosyalarının başka herhangi bir formata kaydedilebileceği şüphelidir çünkü bunlar yalnızca LightWave 3D yazılımıyla yakından ilgilidir ve bu nedenle başka bir formatta var olmak anlamsız olur. Ancak, birini dönüştürebiliyorsanız, büyük olasılıkla bir fileto or Ihracat LightWave 3D programındaki menü.

Visual Studio'nun Sunucu Yanıt dosyaları yalnızca düz metindir, bu nedenle bunları çoğu metin düzenleyiciyle başka herhangi bir metin tabanlı biçime (örneğin, TXT veya HTML) dönüştürebilirsiniz, ancak bunu yapmak dosyanın .NET uygulamasıyla çalışmasını durdurur.

Araç resimlerinin neye benzediğini görmek için Garmin SRF araç dosyanızı bir PNG görüntüsüne dönüştürmek istiyorsanız, bu çevrimiçi dönüştürücüyü "nuvi yardımcı programlarından" kullanabilirsiniz. Sadece bu siteye yükleyin ve ardından Dönüştürün! PNG'ye dönüştürmek için düğmesine basın. Sonuç, GPS cihazının aracın 36 derecelik bir görünümü olarak birlikte kullanabileceği 360 farklı araç perspektifinin geniş bir görüntüsüdür.

SRF dosyaları, bir Samsung TV'ye kaydedilmiş şifreli bir video dosyası biçimi olabilir. Öyleyse, bu öğreticiyi bir MKV video dosyasına dönüştürmek için IvoNet.nl adresinde faydalı bulabilirsiniz. Bu formatta olduğunda, dosyanın nihayetinde bir MP4 veya AVI videosu olarak kaydedilmesini istiyorsanız ücretsiz bir video dönüştürücü kullanmayı düşünebilirsiniz.

SRF dosya uzantısını kullanan diğer herhangi bir formatta olduğu gibi, LightWave Surface dosyalarında olduğu gibi aynı kavram geçerlidir - onu açan yazılım büyük olasılıkla dosyayı dönüştürebilir, ancak değilse, muhtemelen dosyalar gerçekten Şu anda bulunduğu formattan başka bir formatta olamaz.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Bu programlardan hiçbiri dosyanızı açmıyorsa, dosya uzantısını yanlış okumadığınızdan emin olun.

Örneğin SRT, ERF, WRF ve SWF dosyaları çok benzer bir uzantıya sahiptir, ancak bu formatlarla hiçbir ilgisi yoktur, bu nedenle aynı yazılımla açılamayabilirler.

Yorum yapın