Snapchat nedir?

Snapchat, kullanıcıların (Snapchat kullanıcıları) diğer Snapchat kullanıcılarına video veya resim göndermesini sağlayan bir sosyal ağ uygulamasıdır. Bu videoların ve resimlerin, içerik silinmeden önce yalnızca on saniyeye kadar görüntülenmesi amaçlanmıştır.

Snapchat kullanıcıları içeriklerinin on saniyeden daha uzun süre görüntülenmesini isterlerse, anlık mesajlarını takipçilerin mesajları 24 saatlik bir süre boyunca görüntülemesini sağlayan Hikayeler bölümüne ekleyebilirler. Snapchat'te, daha sonra görüntülemek veya paylaşmak için "anlık görüntüleri" depolayan bir Anılar bölümü de vardır.

Snapchat'in Popülerliği Genç Yetişkinler Arasında Yükseliyor

Snapchat 2011'de piyasaya çıktı ve uygulamanın 150 milyon günlük aktif kullanıcısının büyük bir yüzdesini oluşturan genç yetişkinler arasında son derece popüler olmaya devam ediyor. Y Kuşağı, Snapchat'i arkadaşlarıyla konuşmanın ve diğer Snapchat kullanıcılarının (veya ebeveynlerinin) daha sonra izleyebilmeleri için etrafta kalan görüntülerden veya videolardan endişe etmeden deneyimlerini paylaşmanın bir yolu olarak kullanıyor.

Bununla birlikte, alıcıların bir Snapchat ekran görüntüsünü kamera rulosuna kaydetme yolları vardır ve Snapchat, gönderenin bir alıcının ekran görüntüsü aldığını bilmesini sağlamak için tasarlanırken, Snapchat kullanıcılarının ekran görüntülerini yakalayabileceği yollar vardır. gönderenin bilgisi olmadan.

Snapchat, resim ve video "snap" yeteneklerine ek olarak, sesli mesajlar göndermeyi, metin veya diğer içerik (karalamalar, çıkartmalar, filtreler / lens vb.) İçeren resimleri düzenlemeyi, Snapchat arkadaşlarıyla görüntülü sohbet etmeyi ve göndermeyi de mümkün kılar. diğer kullanıcılara para.

Bir uygulamadan veya web'den erişilebilen Facebook'un aksine, Snapchat'e yalnızca bir uygulamadan erişilebilir, Snapchat sürümleri hem iOS hem de Android cihazlar için kullanılabilir.