Snapchat Çalışmıyor mu … Yoksa Sadece Siz Mi?

Snapchat çalışmıyorsa, bunun herkes için uygun olup olmadığını veya sonunda bir şeylerin ters gittiğini söylemek zor olabilir. Sadece sizseniz, Snapchat hesabınız, mobil cihazınız, uygulamanız ve hatta internet bağlantınız olabilir.

Herhangi bir sonuca varmadan önce, Snapchat'in herkes için ya da en azından bölgenizdeki ve çevresinde çok sayıda insan için aşağı olma olasılığını dışlamak yararlıdır.

"Snapchat Herkes İçin Aşağı mı? Nasıl Emin Olabilirim?"

Snapchat'in sadece sizin için değil, herkes için kapalı olduğunu doğrulamak için kontrol edebileceğiniz iki ana yol vardır.

 1. İlki en resmi ve güvenilir yoldur. Twitter'daki Snapchat Destek hesabının en son tweetlerini okumayı içerir.

  Çok sayıda kullanıcıyı etkileyen sorunlar olduğunda, @snapchatsupport Twitter takipçilerini neler olduğu hakkında güncelleyecektir. Örneğin, 11 Temmuz 2018'de @snapchatsupport, "Birçok Snapchat kullanıcısının uygulamada kilitlenme yaşadığını biliyoruz. Bunu araştırıyoruz ve bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz!"

 2. İkinci yol, Snapchat dahil olmak üzere çeşitli hizmetlerdeki gerçek zamanlı sorunları ve kesintileri izleyen en popüler üçüncü taraf sitesi olan Down Detector'a bakmayı içerir.

  Bir web tarayıcısında DownDetector.com/Status/Snapchat adresine gidin ve doğrudan servis özetinin altındaki durum çubuğuna bakın. Sorun yoksa, yeşil görünmelidir. Snapchat ile sorun yok etiket. Sorun varsa, kırmızı görünmelidir. Snapchat'teki sorunlar etiket.

 3. Ayrıca, Snapchat'ın çalışmadığını veya belirli coğrafi alanlarda sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için Aşağı Dedektörü kullanabilirsiniz. Siyahı seçin Canlı Kesinti Haritası Snapchat ile ilgili sorunların dünyanın neresinde bildirildiğini gösteren bir ısı haritasını görmek için düğmesine basın.

@Snapchatsupport'tan bir tweet, Down Detector'da kırmızı bir çubuk veya bölgenizde Down Detector'ın Canlı Kesinti Haritası'nda sıcak bir nokta bulursanız, sorun büyük olasılıkla Snapchat'in sonundadır ve yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak sıkı durun ve sorunun çözülmesini bekleyin.

"Hata Mesajı Alıyorum! Ne Yapabilirim?"

Farklı hata mesajları, farklı sorunların büyük olasılıkla sizin tarafınızda olduğu anlamına gelir. İşte göreceğiniz en yaygın Snapchat hataları.

Engellenen Ağ Hata Mesajı

IP adresinizden şüpheli bir faaliyet geliyorsa bir hata görünebilir. Snapchat bunu algıladığında ağı engeller ve aşağıdaki hata mesajını görüntüler:

Bu hatayı görüyorsanız Snapchat, sorunu çözmeye çalışmak için iki yol önerir:

 • Bir VPN kullanıyorsanız, onu kapatmayı deneyin.
 • Mobil verileriniz veya farklı bir Wi-Fi ağı gibi tamamen farklı bir ağa geçmeyi deneyin.

'Bağlanılamadı' Hata Mesajı

Bu hata, genellikle Snapchat ile yetkisiz bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmaya çalıştığınızda ortaya çıkar. Bunu çözmek için en iyi seçeneğiniz Snapchat oturum açma bilgilerinizi (kullanıcı adı ve şifre) kullanan tüm uygulamaları veya eklentileri kaldırmaktır. Ardından resmi Snapchat uygulamasına dönebilir ve tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Hesap Kilitli Mesaj

Snapchat, hesabınızdan şüpheli bir etkinlik geldiğini tespit ederse, hesabınızın kilitlendiğini fark edebilirsiniz. Snapchat'e göre bu faaliyetler şunlar olabilir:

 • Snapchat'e erişmeye çalışan üçüncü taraf uygulamaların, eklentilerin veya ince ayarların kullanılması
 • İstenmeyen e-posta veya istenmeyen anlık mesajlar / sohbet mesajları gönderme
 • Hesabınız henüz doğrulanmamışken çok sayıda arkadaşınızı çok hızlı bir şekilde eklemek
 • Hesabınızın potansiyel olarak tehlikede olduğuna dair işaretler

Üçüncü taraf bir uygulama veya başka bir hizmet kullanıyorsanız, hemen kaldırın. Snapchat hesapları genellikle yalnızca geçici olarak kilitlenir, bu nedenle tekrar giriş yapmayı denemeden önce 24 saat beklemeniz gerekebilir.

Hesabınız 24 saat sonra kilitli kalırsa, hesabınızın kilidini açmayı deneyebilirsiniz. Bir web tarayıcısından hesabınıza giriş yapmanız ve ardından sarı Kilidini açmak düğmesine basın.

Diğer Hata Mesajları

Cihazınızda doğru olmayan bir şeyler varsa Snapchat genel bir hata mesajı görüntüleyebilir. "Giriş hatası" gibi bir hata mesajı alıyorsanız, önce kendinize şu soruları sorun:

 • Android cihaz mı kullanıyorsunuz? Android'iniz köklü mü? Android cihazınızın kökünü kaldırmanız gerekebilir.
  • Ayrıca Google Hesabınızı cihazınızla yeniden senkronize etmeniz gerekebilir. Bunu şuraya giderek yapın Ayarlar > Hesaplar > Google, hesabınızı seçin ve ardından menü simgesi> Şimdi senkronize et. Ardından uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.
 • Bir iPhone kullanıyor musunuz ve öyleyse, iPhone'unuz jailbreak'li mi? Jailbreak'li iPhone'unuzda belirli ince ayarlar yüklüyse, bunları kaldırmanız gerekebilir.
  • Snapchat, kaldırdıktan sonra yetkisiz uygulamaları tamamen kaldırmaya yardımcı olmak için NoSub ince ayarını kullanarak Cydia Substrate'i devre dışı bırakmanızı, xCon ayarını kaldırmanızı ve iCleaner gibi jailbreak yapılmış bir iOS temizleyici kullanmanızı önerir.

Görebileceğiniz ek hatalar şunları içerir::

 • "Snapchat 200 statüsü bekleniyordu, 403 aldı"
 • "Snapchat Hatası 403"

Yukarıdaki hatalardan herhangi birini veya benzer bir şeyi görürseniz, en umut verici seçeneğiniz Snapchat uygulamasını cihazınızdan kaldırıp yeniden yüklemektir. Talimatlar için uygulamaları Android'inizden nasıl kaldıracağınız veya iPhone'unuzdaki uygulamaları nasıl kaldıracağınızla ilgili ipuçlarımıza bakın. Kaldırdıktan sonra Google Play Store uygulamasını veya App Store uygulamasını açın, Snapchat'i arayın ve yeni bir kurulum için yeniden indirin.

"Uygulama Açılmıyor, Yükleniyor Takılı Kaldı mı veya Kilitlenmeye Devam Ediyor! Ne Yapabilirim?"

Bazen sorun uygulamanın kendisidir. Uygulama, yükleme sırasında veya sonrasında, güncelleme sırasında veya eski sürümlere erişmeye çalışırken herhangi bir zamanda çalışabilir.

İOS Cihazlarda

Uygulama, yükleme veya güncelleme sırasında takılı kalmış gibi görünüyorsa, internet bağlantınızı kontrol etmeyi veya cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, uygulamayı iOS ayarlarınızdan silmeyi ve yeniden yüklemeyi deneyin. Git Ayarlar > genel > Depolama ve iCloud Kullanımı > Depolama Yönetme > Snapchat > Uygulamayı Sil.

Snapchat uygulaması iPhone'unuzdan kaybolmuş gibi görünüyorsa, aslında cihazınızda olduğunu doğrulamak için önce App Store'da aramayı deneyin. Zaten indirildiğini söylüyorsa ancak dokunduğunuzda açılmıyorsa AçılışSnapchat, cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanızı ve uygulamayı iTunes hesabınızla senkronize etmenizi önerir.

Android Cihazlarda

Bir Android cihazı kullanıyorsanız ve Snapchat uygulamanız açılmıyorsa, indirmeyi bitirmiyorsa veya kilitlenmeye devam ediyorsa internet bağlantınızı kontrol etmeyi veya cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bunların hiçbiri işe yaramazsa, uygulamayı silin ve yeniden yükleyin. Ayrıca, Android ayarlarınızdan verileri temizleyerek tekrar yükleyebilmeniz için sıkışmış bir uygulama kurulumunu / güncellemesini düzeltebilirsiniz.

"Snap'ler Gönderilmiyor veya Yüklenmiyor! Ne Yapabilirim?"

Snap'lerin gönderilmesi normalden uzun sürdüğünde veya gönderilemediğinde, zayıf bir Wi-Fi veya mobil veri bağlantısıyla uğraşıyor olabilirsiniz. Aynısı, alınan bir çırpıda yüklemek için dokunduğunuzda da geçerlidir ve hiçbir zaman oraya ulaşmıyor gibi görünüyor.

Ana seçenekleriniz, ağları değiştirerek daha güçlü bir bağlantı bulmak, Wi-Fi sinyalinizi artırmanın yollarını denemek veya yardım için internet servis sağlayıcınıza başvurmaktır. Wi-Fi ağlarının erişilemediği bir yerdeyseniz, daha güçlü bir mobil veri bağlantısı aramak için cihazınızı başka bir yere götürmeyi düşünün.

"Denediğim Hiçbir Şey Çalışmadı! Şimdi Ne Olacak?"

Yukarıda verilen çözümlerden olabildiğince çok denediyseniz ve Snapchat hala sizin için çalışmıyorsa, bir destek üyesinden yardım almak için Snapchat Destek ile iletişime geçmeyi deneyin.

 1. Ya birini seçin Snapchat'im çalışmıyor or Hesabım giriş varsayılan sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin soruna özel talimatlar almak için.

 2. Sorununuz verilen talimatları izleyerek çözülemezse, talimatların en altına gidin ve "Başka bir konuda yardıma ihtiyacım var? "

 3. seçmek Evet kullanıcı adınızı, e-postanızı, telefon numaranızı, cihaz türünüzü, sorunun başlangıç ​​tarihini, dosya eklerini ve her türlü ek bilgiyi sağlamak için.

 4. seçmek göndermek İşiniz bittiğinde ve destek ekibinden birinin sizinle iletişime geçmesini sabırla bekleyin.