Samsung Pay Nedir?

Samsung Pay, Samsung'un mobil ödeme uygulaması ve dijital cüzdan hizmetidir, kullanıcıların nakit ve kredi kartlarını evde bırakmalarına ve yine de çeşitli ödeme yöntemlerine ve mağaza ödül kartlarına erişmelerine olanak tanır.

Samsung Pay, Apple Pay ve Google Pay gibi hizmetlere benzer, ancak özellikle Samsung telefonlarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır.

İşte Samsung Pay'in nasıl çalıştığına bir göz atın.

Samsung Pay, mağazada, Samsung Pay uygulaması içinden ve çevrimiçi olarak çalışır. Kartlarınızı cihazlarınıza yükleyin ve tek bir dokunuşla ödeme yapın.

Neden Telefonunuzla Ödeme Yapmalısınız?

Zaten kredi, banka ve ödül kartlarınızı taşıyorsanız, neden bir mobil ödeme uygulamanız var? Basitlik ve güvenlik iki ana nedendir.

Samsung Pay gibi bir mobil ödeme uygulamasıyla cüzdanınızı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok. Sistem PIN veya biyometrik tarama gibi en az bir güvenlik yöntemi gerektirdiğinden, cihazınızı kaybetseniz veya gözetimsiz bıraksanız bile kimse ödeme yöntemlerinize erişemez.

Ek bir güvenlik katmanı olarak, cihazınızda Cep Telefonumu Bul özelliğini etkinleştirirseniz ve cihaz kaybolur veya çalınırsa, Samsung Pay uygulamasından tüm verileri uzaktan silebilirsiniz.

Samsung Pay'e Başlarken

Samsung Pay, çoğu Galaxy, Galaxy Edge ve Galaxy Note cihazları dahil olmak üzere mevcut mobil cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelir. Samsung Pay ile ilgili bir sorun varsa, Google Play mağazasından her zaman yeniden yükleyebilirsiniz.

Samsung Pay'i kullanmadan önce bir Samsung hesabı oluşturmanız gerekir. Samsung Pay'i kullanmaya başlamak için mobil cihazınızda uygulamayı açın veöğesine dokunun. BAŞLAYIN. Samsung Pay için yeni bir PIN girin ve ardından onaylamak için tekrar girin. Samsung Pay'i ilk kez kullanıyorsanız, hizmetle birlikte kullanmak için ödeme kartları ekleyin.

Samsung Pay hesabınıza daha fazla güvenlik eklemek için parmak izi veya iris doğrulama gibi biyometrik güvenliği açın.

Samsung Pay'e bir kredi veya banka kartı eklemek istediğinizde, uygulamayı açın ve üzerine dokunun. ADD Sağ üst köşedeki. Musluk Kredi veya banka kartı ekleyin, kartı telefonunuzun kamerasıyla tarayın veya bilgileri manuel olarak girin. Aynı şekilde bir hediye kartı veya ödül kartı ekleyin.

Samsung Pay Cash, Samsung Pay sisteminin bir başka özelliğidir. Kullanıcılar, uygulamadaki bir banka hesabından veya başka bir kredi veya banka kartından para ekleyerek Samsung Pay içinde dijital bir banka kartı oluşturur.

Samsung Pay ile Nasıl Satın Alınır?

Ayarladıktan ve ödeme yöntemlerini ekledikten sonra, Samsung Pay'i kullanmak kolaydır. Mağaza içi satın alma işlemi yapmaya hazır olduğunuzda telefonunuzda Samsung Pay'i açın, Ödemeve ardından kullanmak istediğiniz kartı seçin. Ayarladığınız güvenliğe bağlı olarak, parmağınızı telefonun parmak izi tarayıcısına yerleştirin, bir PIN girin veya iris tarama teknolojisini kullanın.

Favori Kartlar oluşturun, böylece Kilit veya Ana ekranlardan bile bir ödeme yöntemine kolayca erişebilirsiniz.

Telefonun arkasını mağazanın temassız okuyucusuna doğru tutun ve satın alma işleminizi tamamlayın.

Yorum yapın