Samsung galaxy s6 nedir?

Samsung'un altıncı nesil Galaxy akıllı telefon mobil cihazı ve Şubat 5'te piyasaya sürülen Samsung Galaxy S2014'in devamı. Samsung Galaxy S6 akıllı telefon, Apple'ın ilk kez piyasaya çıkan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefonlarıyla büyük ölçüde rekabet etmek için geliştirildi. Eylül 2014.

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Modellerini Piyasaya Sürüyor

Android tabanlı Samsung Galaxy S6, 1 Mart 2015'te MWC 2015'te duyuruldu ve akıllı telefon modelinin iki farklı versiyonu Nisan 2015'te satışa sunulacak. Samsung, standart bir Galaxy S6 modeline ek olarak bir meraklısı da satacak. Akıllı telefonun kenarlarını saran bir ekranla benzersiz bir ekrana sahip olan Galaxy S6 Edge sürümü.

Standart özelliklere gelince, her iki Galaxy S6 modeli de Samsung'un sekiz çekirdekli 64-bit Exynos 7 işlemcileri, 5.1 inç dörtlü HD Super AMOLED ekran, LPDDR4 flash RAM ve UFS 2.0 flash depolama, Smart Optical ile 16 megapiksel arka kamera içerir. Görüntü Sabitleme (OIS) ve otomatik gerçek zamanlı Yüksek Dinamik Aralık (HDR) işleme, şarj iyileştirmeleri ve kablosuz şarj yetenekleri, yükseltilmiş bir mobil işletim sistemi (Android 5.0 Lollipop) ve daha fazlası.

Samsung Pay desteği

Samsung Galaxy S6 telefonlar, Samsung'un Apple Pay ile rekabet etmek üzere tasarlanmış entegre mobil ödeme sistemini de destekleyecek; ancak Samsung Pay sisteminin Galaxy S6 lansmanı sırasında hazır olması beklenmiyordu.

Samsung'un Galaxy S6 telefonlarındaki Pay sistemi başlatıldığında hem yakın alan iletişimi (NFC) kablosuz ödemeleri hem de Manyetik Güvenli İletim işlemleri için destek içerecek.