PayPal Çalışmıyor mu?

PayPal, dünyadaki en çok kullanılan çevrimiçi işlem sistemlerinden biridir ve insanların birçok perakende web sitesinde ve diğer platformlarda mal ve hizmet satın almasına ve satmasına yardımcı olur. Ancak bazen sorunlar ortaya çıkar ve PayPal'ın düzgün çalışmadığını fark edebilirsiniz. PayPal ile sorun yaşıyorsanız, burada bazı genel sorunlar ve bunların nasıl düzeltileceği anlatılmaktadır.

PayPal hesabınızla her şeyin sorunsuz çalıştığından emin olmanın en iyi yollarından biri, onu doğru bir şekilde kurmaktır. Henüz bir hesap oluşturmadıysanız veya mevcut bir hesabı doğrulamadıysanız, PayPal'ın nasıl kurulacağına ilişkin kılavuzumuzu izleyin.

PayPal Neden Çalışmıyor?

PayPal'ın düzgün çalışmamasının birkaç nedeni vardır. Sitenin kendisi kapalı olabilir veya doğrulanmamış bir hesabınız olabilir veya hesabınızda yeterli para olmayabilir. Banka hesabınızın veya kartınızın doğru bir şekilde onaylanmamış olma ihtimali de vardır. Neyse ki PayPal ile ilgili yaygın sorunları çözmenin basit yolları var.

PayPal'ın Çalışmadığını Kontrol Edin

İlk adımınız, PaPal'ın kendisinin kapalı olup olmadığını görmektir. Diğer çevrimiçi web sitelerine ve hizmetlere erişebiliyorsanız, PayPal'ın işlevlerinin çalışıp çalışmadığını görmek için PayPal durum sayfasına gidin. Alternatif olarak, DownDetector veya Down for Everyone veyaJustMe gibi bir çalışma süresi denetleyicisi web sitesi kullanın. PayPal'ın kendisinde bir sorun olup olmadığını veya sorunun sizin tarafınızda olup olmadığını size bildireceklerdir.

Bankanızı Onaylayın

PayPal başkaları için sorunsuz çalışıyorsa, sorun banka hesabınızın doğrulanmamış olması ve PayPal'ın henüz işlemlerinize yetki verememesi olabilir. PayPal'ın Yardım Merkezini ziyaret edin ve banka hesabınızı onaylamak için adımları izleyin.

Kredi Kartınızı Onaylayın

PayPal üzerinden ödeme yapmak için bir kredi kartı veya banka kartı kullanıyorsanız, PayPal'ın kabul etmesi için kartı doğrulamanız gerekebilir. PayPal, hesabınıza bağladığınız bir kredi veya banka kartını nasıl onaylayacağınız konusunda net talimatlar verir.

Başka Bir Ödeme Seçeneğini Deneyin

Sorun kredi kartınızda olabilir. Ödeme yaparken PayPal hesabınızda alternatif bir kart veya banka hesabı kullanmayı deneyin. Ödeme gerçekleşirse, sorunu tanımlamışsınızdır.

PayPal Bakiyenizi Kullanın

Kart veya banka ödemeleriyle ilgili sorun yaşıyorsanız bunun yerine PayPal bakiyenizdeki parayı kullanmak bazen PayPal'ın yeniden çalışmasını sağlayabilir. PayPal hesabınıza para eklemeniz gerekiyorsa, seçin cüzdan > Para ekle ve Banka hesabınızdan PayPal'a para aktarmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Tanıdık Bir Cihazdan İşlem Yapın

Daha önce PayPal kullanarak başarılı bir şekilde ödeme yapmış bir cihazınız veya sisteminiz varsa, o cihazı tekrar deneyin. PayPal, hizmete yeni bir cihazdan eriştiğiniz için hesabın asıl sahibi olmadığınızı düşünebilir.

Farklı Bir Tarayıcı Kullanın

Bazen belirli tarayıcılar çevrimiçi hizmetler için sorunlara neden olur. Chrome ile sorun yaşıyorsanız, Firefox'u deneyin. Bu işe yaramazsa Safari, Edge, Opera veya başka bir tarayıcıyı deneyin.

VPN'inizi Devre Dışı Bırakın

Kimliğinizi gizlemek için bir VPN veya proxy hizmeti kullanıyorsanız, bu işlem için onu devre dışı bırakmayı deneyin. Karartılmış konumunuz PayPal'ı geçersiz kılıyor olabilir.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa PayPal desteği ile iletişime geçin. Çevrimiçi sohbet desteği ve gerçek bir kişiyle konuşmak için arayabileceğiniz bir telefon numarası da dahil olmak üzere burada çok sayıda sorun giderme bilgisi vardır. Israrcı olun ve sorununuzu çözeceğinizden emin olun.

Yorum yapın