Mobil içerik yönetimi (mcm) nedir?

Mobil bilgi yönetimi (MIM) olarak da bilinen mobil içerik yönetimi, mobil cihaz yönetimi (MDM) mobil uygulama yönetimi (MAM) ve mobil güvenlik yönetimi (MSM) gibi diğer mobil güvenlik girişimleriyle birlikte genel olarak kapsayıcı Kurumsal Mobilite Yönetimi (EMM) felsefesine girer. ).

İyi tasarlanmış bir mobil içerik yönetimi stratejisi, çalışanların görev açısından kritik kurumsal verilere güvenli bir şekilde erişmesine ve iş işlevleri için erişime ihtiyaç duydukları verilerden yavaşlatılmadan veya erişmeleri kısıtlanmadan herhangi bir ağ veya mobil cihaz üzerinden diğer çalışanlarla işbirliği yapmalarına olanak tanır.


Görüntü Kaynağı: VMware

MCM ile Verimlilik ve Güvenlik Arasında Bir Denge Oluşturmak

Sonuç olarak, mobil içerik yönetiminden gelen çözümler, çalışan üretkenliği ile iş içeriğiyle ilgili mobil güvenlik arasında ideal dengeyi sağlamaya çalışır. MCM, çalışanların iş belgelerine, elektronik tablolarına, e-postalarına, programlarına, sunumlarına ve diğer kurumsal verilere verimli bir şekilde erişirken, aynı zamanda mobil cihazda bulunan veya ağlar üzerinden aktarılan kurumsal verilerin güvenliğini de sağlar.

MCM, özellikle verilere odaklanması ve çoğu durumda verileri kullanan cihazlar veya uygulamalar yerine iş arkadaşları arasındaki veriler üzerinde işbirliği yapması açısından diğer mobil güvenlik girişimlerinden farklıdır. Mobil İçerik Yönetimi, hassas verilerin şifrelenmesini ve yalnızca yetkili uygulamaların güçlü parola koruması kullanarak bu verilere erişmesini, iletmesini veya depolamasını sağlamayı içerir.