Mikro sanallaştırma nedir?

Mikro sanallaştırma, güvenli bilgi işlem ortamları sağlamaya yardımcı olmak için masaüstü güvenlik firması Bromium tarafından geliştirilen bir teknolojidir. Mikro sanallaştırma, bilinmeyen bir kaynaktan gelen verileri kullanan her bir bilgi işlem görevi için donanımdan yalıtılmış mikro sanal makineler (mikro sanal makineler) oluşturan mikro danışman adı verilen Xen tabanlı güvenlik odaklı bir hiper yönetici kullanır.

Bu anlamda görevler, bir uygulama içinde ve sistem çekirdeği içinde gerçekleşen hesaplamadır ve mikro sanallaştırmanın bir web sayfasına erişimden bir belgeyi veya elektronik tabloyu açmaya ve karmaşık verileri analiz etmeye kadar her şeyi güvence altına alabileceği kullanıcı görevlerine örnekler.

Mikro sanallaştırma, bu bilgi işlem görevlerini diğer bilgi işlem görevlerinden, uygulamalarından ve ağ sistemlerinden izole eder. Her mikro sanal makine, diğer mikro sanal makinelerden ve işletim sisteminin kendisinden izole edildiğinden, kötü amaçlı yazılımdan etkilenen bir mikro sanal makine, mikro sanal makine kapandığında yok edilecek ve kötü amaçlı yazılımın diğer görevleri bozmasını önleyecektir. uygulamalar veya sistemin kendisi.

Windows 10'da Mikro Sanallaştırma

Bromium, 2012 yılında şirketin vSentry ürününün bir parçası olarak mikro sanallaştırma teknolojisini piyasaya sürdü. Temmuz 2015'te Bromium, işletim sistemini "piyasadaki en güvenli uç nokta çözümü" haline getirmeye yardımcı olmak için Bromium'un mikro sanallaştırma ve mikro danışman teknolojisinin Windows 10'a entegre edilmesini sağlamak için Microsoft ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.