Mac’te PDF Nasıl Düzenlenir

Bir PDF düzenleyici, tam olarak göründüğü gibidir: bir PDF dosyasını düzenlemenizi sağlayan bir program. PDF'deki metni değiştirmenize, resim eklemenize veya kaldırmanıza, bir şeyleri vurgulamanıza, formları doldurmanıza, adınızı imzalamanıza ve daha pek çok şeye izin verebilir.

Tüm bunları tek bir programda yapabilen macOS için gerçekten ücretsiz bir PDF editörü bulmak zor olsa da, birlikte kullanıldığında tüm bu PDF düzenleme yeteneklerini gerçekleştirebilecek birkaç tane bulmak hiç de zor değil.

Mac'te bir PDF düzenlemenin en kolay yöntemi, yerleşik Önizleme programını kullanmaktır. Bununla birlikte, PDF düzenleyicinin ne yapmasını istediğinize bağlı olarak sizin için daha iyi çalışabilecek çevrimiçi ve üçüncü taraf PDF düzenleyicileri dahil olmak üzere başka seçenekler de vardır.

Yapmak isteyebileceğiniz benzer bir görev, PDF'yi MS Word'de kullanılmak üzere bir DOCX dosyası gibi başka bir dosya biçimine veya PDF'yi e-Kitap olarak kullanmak için bir EPUB dosyasına dönüştürmektir. Bu tür düzenlemeler, bir PDF editörü ile değil, bir belge dosyası dönüştürücüsü ile gerçekleştirilebilir. Benzer şekilde, farklı bir dosyayı bir PDF dosyasına dönüştürmek için bir PDF yazıcısı kullanabilirsiniz.

Önizleme ile PDF'leri Düzenleyin

Önizleme, Mac'inize önceden yüklenmiş, PDF'leri açıp düzenleyebilen bir programdır. Önceden var olan metni düzenleyememesi dışında, diğer herhangi bir PDF editörü kadar kapsamlıdır. Ancak, kullanmak için fazladan bir şey yüklemenize gerek kalmaması gibi ek bir yararı vardır - sadece PDF'yi açın ve hemen düzenlemeye başlayın.

Ekran görüntüsü

PDF dosyasını açtığınızda Önizleme başlamazsa, önce Önizleme'yi açın ve ardından oradan PDF'ye göz atın. Önizleme'ye Launchpad'den ulaşabilirsiniz: search for Önizleme veya program listesinde arayın. Açıldıktan sonra şuraya gidin: fileto > Açılış PDF'yi bulmak için.

Düşünmek mantıklı olabilir Düzenleme menüsü, Önizleme'de tüm PDF düzenleme araçlarını bulmak için kullandığınız şeydir, ancak durum böyle değildir. Bunun yerine, bu menü PDF'den sayfa silmek ve diğer PDF'lerden sayfalar eklemek (veya boş sayfalar oluşturmak) içindir.

Önizleme ayrıca, kenar çubuğundan yukarı veya aşağı sürükleyerek PDF'deki sayfaları yeniden düzenlemenizi sağlar. Bunun anlamı, ikinci sayfayı ilk sayfa veya son sayfayı ikinci sayfa vb. Yapabilirsiniz. Kenar çubuğunu Önizleme'de görmüyorsanız, onu şuradan etkinleştirebilirsiniz: Bak menüsü.

Önizleme'deki diğer PDF düzenleme seçeneklerinin çoğu, Araçlar Menü. Orada PDF'ye bir yer imi ekleyebilir veya sayfaları döndürebilirsiniz. Araçlar > ek açıklama menü, metni nasıl vurguladığınızdır; metnin altını çizin; üstü çizili metin, bir not, dikdörtgen, oval, çizgi, ok ve diğer şekiller ekleyin; PDF'yi yazın (herhangi bir yerde veya form alanlarında); konuşma balonları kullanın; ve dahası.

Ekran görüntüsü

Önizleme, PDF dosyasındaki mevcut metni düzenlemenize izin vermezken, gizlemek için metnin üzerine beyaz bir kutu çizebilir ve ardından metin aracıyla kutunun üstüne kendi metninizi yazabilirsiniz. Bu, bazı PDF editörlerinde metin düzenleme kadar pürüzsüz değildir, ancak Önizleme ile bir PDF dosyasındaki metni değiştirmek için tek seçeneğinizdir.

Daha kolay düzenleme için ek açıklama menüsünü her zaman göstermek için, Bak Menü. MacOS sürümünüze bağlı olarak buna da İşaretleme Araç Çubuğunu Göster or Ek Açıklamalar Araç Çubuğunu Göster.

Mac'inize bağlı bir izleme dörtgeniniz veya iSight kameranız olduğu sürece imzanızı PDF'ye eklemek için Önizleme'yi de kullanabilirsiniz. Ayrıca, imzanızı çizebilmeniz veya doğrudan belge üzerine şekiller çizebilmeniz için bir serbest çizim aracı da mevcuttur.

Aslında bir PDF düzenleme yeteneği olarak sayılmasa da, Önizleme'deki bir bonus özellik, başka bir PDF'den mevcut sayfalardan yeni PDF'ler oluşturma seçeneğidir. Bunu yapmak için, bir sayfayı PDF'den (kenar çubuğu küçük resim görünümünde) masaüstüne sürüklemeniz yeterlidir. Bu, içinde yalnızca bir sayfadan (veya birden fazla seçtiyseniz birden çok sayfadan) yeni bir PDF oluşturur. Bunu yapmanın başka bir daha kolay yolu, sayfaların küçük resimlerine sağ tıklamak ve Farklı Dışa Aktar ve sonra PDF biçim türü olarak.

Ekran görüntüsü

Mac için Diğer PDF Editörleri

Önizleme'deki özellikler aradığınız özellik değilse, onları macOS'ta yerleşik olmayan başka bir PDF düzenleyicide bulma şansınız çok yüksektir. Ücretsiz PDF editörlerinin bir listesini tutuyoruz ve bunların çoğu Mac'lerde de çalışıyor.

Sejda'nın Çevrimiçi PDF Düzenleyicisi. Ekran görüntüsü

MacOS'ta bir PDF düzenlemenin başka bir yolu, çevrimiçi bir PDF düzenleyici kullanmaktır. Yukarıda bağlantısı verilen bu liste aracılığıyla bu tür hizmetlerden birkaçı vardır. PDF'yi, düzenlemeleri gerçekleştirebileceğiniz düzenleme web sitesine yüklemenizi ve ardından PDF'yi tekrar bilgisayarınıza indirmenizi sağlayarak çalışırlar.

PDF Düzenleyicileriyle İlgili Sorunlar

Mükemmel bir dünyada, Mac için bir PDF düzenleyici, PDF'de her türlü şeyi yapmanıza izin verir. Örneğin, yalnızca şekil ve imza eklemenize değil, aynı zamanda belgedeki mevcut metni düzenlemenize veya daha fazla metin eklemenize de olanak tanır. Ne yazık ki, tüm PDF editörleri, Mac'in Önizleme programı da dahil olmak üzere tüm bu özellikleri desteklemez (onunla metin düzenleyemezsiniz).

Diğer bir sorun da, metin düzenleme gibi gelişmiş özellikleri destekleyen PDF editörlerinin bunu, yazılımın belgeden metni "okuma" ve otomatik olarak yazma girişimi olan optik karakter tanıma (OCR) adı verilen yöntemle yapmasıdır. sizin için, bundan sonra PDF'yi diğer belgeler gibi düzenleyebilirsiniz. Ancak, bu programlar genellikle mükemmel bir şekilde dönüştürülemez, yani yanlış çeviriler ve garip biçimlendirme stilleri ile baş başa kalırsınız.