Kodlama temel eğitim programları nelerdir?

Kodlama önyükleme kampları veya kodlama eğitim programları, öğrencilerin kısa ama oldukça odaklanmış öğretim oturumları aracılığıyla temel programlama ve teknik problem çözme becerileri kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış yapılandırılmış ve yoğun eğitim programlarıdır.

Kodlama temel eğitim kampları (sıklıkla BT eğitim kampları olarak da adlandırılır), potansiyel çalışanların yeni işler veya kariyer gelişimi için gerekli becerileri, zaman (4 yıl veya daha uzun) ve para (genellikle yüz yıl) harcamadan elde etmelerinin bir yolu olarak başlatıldı. bin dolar veya daha fazla) bilgisayar bilimleri veya benzeri bir ana dalda üniversite derecesi elde etmek için gereklidir.

Bu kodlama eğitim kampları, çoğu kamp birkaç ay içinde tamamlanabildiğinden, teknoloji yetenek becerileri boşluklarını doldurmaya yardımcı olarak ve işletmelere geleneksel üniversite derecesi rotasından daha hızlı istihdam için bilgili, yetenekli adaylar sağlayarak şirketler için değerli bir rol oynamaktadır.

Bugün dünya çapında 100'den fazla kodlama temel eğitim programı şirketi ve okulu var ve hem yerinde hem de çevrimiçi çok çeşitli seçenekler mevcut. Daha iyi bilinen ve daha saygın BT eğitim kamplarından bazıları arasında App Academy, Bloc, Coding House, Dev Bootcamp, General Assembly, Hack Reactor ve Hackbright Academy bulunmaktadır.

Öğrenciler Kodlama Eğitim Kamplarında Ne Öğreniyor?

Kodlama temel eğitim programları ortalama 12 haftayı kapsar, ancak konuya ve kodlama temel eğitim programı sağlayan okul veya şirkete bağlı olarak 6 ila 28 hafta veya daha uzun süre değişebilir.

Çoğu kodlama eğitim kampı, öğrencilerin kendi yazılım programlarını, web uygulamalarını ve diğer dijital araçlarını geliştirdikleri uygulamalı projelerle yoğun, hızlandırılmış öğrenim müfredatları sağlar. HTML, JavaScript, Python, PHP, Ruby on Rails ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli bilgisayar programlama dilleri, felsefeleri ve beceri setleri için kodlama talimatı mevcuttur.

Kodlama Eğitim Kampı Türleri

Kodlama temel eğitim programları; tam zamanlı, yarı zamanlı ve çevrimiçi kodlama temel eğitim kampları biçimlerinde mevcuttur. Tam zamanlı eğitim kampları genellikle aşırı derecede yoğundur ve iki ila yedi aylık bir süre boyunca haftada 80 saate kadar çalışma gerektirir. Bu tam zamanlı kodlama eğitim kampları da oldukça pahalı olabilir.

Tam zamanlı kodlama temel eğitim programına katılmak için daha az zamanı veya parası olanlar için, yarı zamanlı eğitim kampları veya çevrimiçi eğitim kampları genellikle daha çekici bir seçenektir. Yarı zamanlı kodlama eğitim kampları tipik olarak haftada 20 saat kadar bir taahhüt gerektirir ve bu, eğitim kampına bağlı olarak yerde veya çevrimiçi olarak harcanabilir.

Bu yarı zamanlı ve çevrimiçi kodlama temel eğitim programları, tam zamanlı temel eğitim programlarından daha uygun fiyatlı olma eğilimindedir ve bu da onları ek esnekliğe veya daha ekonomik bir kodlama temel eğitim programı seçeneğine ihtiyaç duyanlar için ideal bir seçenek haline getirir.

Eğitim Kamplarını Kodlamaya Düşük Maliyetli Alternatifler

Bir üniversite diplomasına ulaşmaktan daha ucuz ve daha hızlı olsa da, temel eğitim kamplarını kodlamak, hem zaman hem de para açısından önemli bir taahhüt gerektirir. Kodlamaya yeni başlayanlar için, ücretsiz bir çevrimiçi kurs daha mantıklı olabilir ve kodlama eğitim kampına ekonomik bir alternatif olabilir.

Codeacademy, Code School, Coursera'dan ücretsiz çevrimiçi kodlama kursları ve Harvard (edX) ve MIT (OpenCourseware) aracılığıyla çevrimiçi Bilgisayar Bilimi ve Programlama kursları, kodlamayı öğrenmeye yeni başlıyorsanız veya bir kodlama yapmayı düşünüyorsanız, başlamak için harika yerlerdir. gelecekte eğitim kampı.