Kaydedilmemiş Bir Word Belgesi Nasıl Kurtarılır

Kaydedilmemiş bir Word belgesini kurtarmanın garantili bir yolu olmasa da, çaresizce ihtiyaç duyduğunuz dosyanın en azından bir kısmını kurtarmak için atabileceğiniz birkaç adım vardır.

Bu makaledeki talimatlar Word 2019, Word 2016, Word 2013, Word Online, Mac için Word ve Microsoft 365 için Word için geçerlidir.

Word 2016 ve Word 2013'te Bir Belgeyi Kurtarma

Hem Word 2016 hem de Word 2013 için, Word belgenizin kurtarılmasına neden olabilecek birkaç yönteminiz vardır. Her yöntem hızlı bir şekilde yürütülebilir ve birden fazla dosyayı kolayca aramanızı sağlar.

Word'ün Kaydedilmemiş Belgeleri Kurtarma Özelliğini Kullanma

 1. Başlama Word.

 2. Git fileto Sekme ve seç Belgeyi Yönet.

 3. seçmek Belgeyi Yönet düğmesine basın.

  Tricia Goss

 4. Seçmek Kaydedilmemiş Belgeleri Kurtar açılır listeden. Açılış kurtarabileceğiniz kaydedilmemiş Word belgelerinin bir listesini gösteren iletişim kutusu görüntülenir.

 5. Kurtarmak istediğiniz Word belgesini seçin ve ardından Açılış. Kurtarılan belgeyi hemen kaydedin.

Bu, eksik Word dosyanızı kurtarmazsa, onu bulmaya ve kaydetmeye devam edin.

Bir Yedek Bulmak için Word'ü Kullanma

 1. Git fileto menüsünü seçin ve Açılış.

 2. seçmek Araştır.

 3. Belgenin herhangi bir sürümünü kaydettiğiniz konumu açın.

 4. "Yedekleme" adlı bir dosyayı ve ardından eksik dosyanın adını veya ".wbk" uzantılı dosyaları arayın.

 5. Bulduğunuz tüm olası yedekleme dosyalarını açın.

Windows Gezgini'ni kullanma

Basın kazanmak+E Dosyayı bulamazsanız Windows Gezgini'ni açmak için.

Windows Gezgini'nde aşağıdaki konumları açın:

 • C: Kullanıcılar <kullanıcı adı> AppData Local Microsoft Word
 • C: Kullanıcılar <kullanıcı adı> AppData Local Temp
 • C: Kullanıcılar <kullanıcı adı> AppData Roaming Microsoft Word

Kayıp Word belgeniz olabilecek kurtarılan veya geçici dosyaları arayın.

Ayrıca, bilgisayarınızda Microsoft Word belgelerinin yedek sürümleri olan .wbk dosyaları için bir arama yapabilirsiniz:

Git Başlama menüsü, ardından ".wbk" dosyalarını aramak için arama kutusunu kullanın. İhtiyacınız olan eksik Word belgesinin hangisi olduğunu belirlemek için görünen tüm .wbk dosyalarını açın.

Otomatik Kaydetme ve Otomatik Kurtarma ile Gelecekteki Felaketleri Önleyin

Kendinizi gelecekte kaydedilmemiş bir Word belgesini kurtarmanın stresinden, endişesinden ve zamanından kurtarmak için, bir daha olmasını önlemek için hemen adımlar atın.

Tricia Goss

Microsoft 365 aboneliğiniz varsa, belgelerdeki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak kaydetmek için Otomatik Kaydet'i kullanın. Bir dosya OneDrive veya SharePoint'e kaydedildiğinde Otomatik Kaydet etkinleştirilir. Birkaç saniyede bir, Word, buluttaki değişiklikleri otomatik olarak kaydeder.

Otomatik Kaydet'in etkinleştirildiğinden emin olmak için, Otomatik Kaydetme geçiş düğmesi Microsoft Word pencerenizin sol üst köşesinde.

Microsoft 365 abonesi değilseniz, değişiklikleri bir dosyaya belirlediğiniz aralıklarla otomatik olarak kaydetmek için Otomatik Kurtarma'yı etkinleştirebilirsiniz:

 1. Git fileto Sekme ve seç Opsiyonlar.

 2. seçmek İndirim sol bölmede word Seçenekler kutu.

 3. seçmek Her X Dakikada Otomatik Kurtarma Bilgilerini Kaydet onay kutusunu işaretleyin ve Dakika kutusuna 5 veya 10 gibi bir sayı girin.

 4. seçmek Kaydetmeden Kapatırsam Otomatik Kurtarılan Son Sürümü Koru onay kutusu da. Bu, en son Otomatik Kurtarılmış sürümü kurtarmanıza olanak tanır, bu tam bir Word belgesi olmayabilir, ancak muhtemelen hiç belge olmamasından daha iyi olacaktır.

 5. Ayrıca, başka bir klasörde saklanmalarını istiyorsanız, Otomatik Kurtarma dosyalarınızın kaydedildiği yeri de değiştirebilirsiniz. Seçin Araştır yanındaki düğmeyi tıklayın Otomatik Kurtarma Dosya Konumu ve bilgisayarınızda onları kaydetmek istediğiniz yere gidin.

 6. seçmek OK Word Seçenekleri'nde yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için.

Word Online'da bir Belgeyi Kurtar

Word Online kullanarak belge oluşturursanız, şanslısınız. Orada hiçbir İndirim düğmesi çünkü bir belgede yaptığınız tüm değişiklikler otomatik olarak kaydedilir.

Mac için Word'de bir Belgeyi Kurtar

Varsayılan olarak, Mac için Word'de Otomatik Kurtarma etkindir. Bir Word belgesini kaydetmeden önce bilgisayarınız beklenmedik bir şekilde kapanırsa, kurtarılan dosyayı açmanız istenir. Aksi takdirde, dosyayı Otomatik Kurtarma klasöründe arayabilirsiniz.

Mac için Word 2016'da, önce gizli dosyaları göstermeniz gerekir. Bu özellik etkinleştirildikten sonra, kayıp belgeyi arayabilirsiniz.

Açılış Bulucu, tıkla Anasayfa sol sütundaki simge, ardından açın Kitaplık / Kapsayıcılar / com.microsoft.Word / Veri / Kitaplık / Tercihler / Otomatik Kurtarma. Otomatik Kurtarma özelliği ile kaydedilen tüm belgeler burada listelenecektir.

Yorum yapın