İPhone E-posta Eklerini Diğer Uygulamalarda Açma

İPhone'daki e-posta eklerine gelince, Mail uygulaması onları açar ve hepsi bu kadar. Telefonunuzdaki bir e-posta ekini düzenlemek veya kopyalamak için önce farklı bir uygulamada açılmalıdır. Bir e-posta eki başka bir uygulamada açıldığında, üçüncü taraf uygulamanın desteklediği eke her şeyi yapabilirsiniz. Bu, bir fotoğrafı düzenlemeyi, bir dosyayı bir bulut depolama hesabına kaydetmeyi veya bir belgeye adınızı imzalamayı içerebilir.

Bu makaledeki talimatlar iOS 12 cihazları için geçerlidir, ancak talimatlar iOS'un eski sürümleri için de geçerli olmalıdır.

Hangi Uygulamanın Eki Açacağını Seçme

Bir eki Mail dışında bir uygulamaya kopyalamak, kullanmak istediğiniz uygulama ile eki paylaşmak kadar kolaydır.

  1. E-postada eke dokunun. İstenirse seçin İndirmek için dokunun.

  2. seçmek paylaş düğmesine basın.

    Mail, o dosya türünü nasıl okuyacağını biliyorsa ekin önizlemesini yapar. Değilse, açmak için eke dokunun. paylaş menüsü.

  3. Dosyanın hangi uygulamaya kopyalanacağını seçin. Örneğin, seçin Word'e kopyala Microsoft Word uygulamasında bir DOCX dosyası açmak için veya Dosyalara Kaydet eki iCloud Drive'a kaydetmek için.

    İstediğiniz uygulamayı görmüyorsanız Daha uygulama seçeneklerinin tam listesini görmek için. Bu listede olmayan bir uygulama ya dosya türünü açamaz ya da iPhone'da yüklü değildir.

  4. Birden çok dosya içeren bir arşiv için (örneğin, bir ZIP dosyası): ZIP ekini açın, seçin İçeriği Önizle dosya listesini görüntülemek için bir dosya seçin ve ardından dosyayı harici bir uygulamayla paylaşın.

  5. Uygulama e-posta ekini açarken bekleyin.

İstediğiniz Uygulamayı Seçemiyor musunuz?

Tüm uygulamalar tüm dosya türlerini açamaz. Örneğin, tatil fotoğraflarını tutan bir 7Z dosyası telefonda açılamaz ve ortalama bir fotoğraf editörü bu dosya türünü nasıl kullanacağını bilemez.

Telefona yüklenen uygulamalar e-posta ekini açmazsa, biçimi ve nasıl açılacağını araştırın. Bunu bilgisayarınızda açmanız ve bir dosya dönüştürücüsüyle çalıştırmanız gerekebilir, böylece iPhone'daki bir uygulamayla uyumlu bir biçimde olur.

App Store'da birçok dosya açıcı uygulama var, bu yüzden orada hızlı bir arama yapın. Örneğin, bir 7Z arşivinde saklanan fotoğraflar için iZip iOS uygulamasını deneyin. iZip, 7Z biçimini kabul eder ve Google Drive ve MEGA gibi biçimi kullanabilen diğer uygulamalarla birlikte listelenir.