İPad’den iCloud Aktivasyon Kilidi Nasıl Kaldırılır

İPad'inizde iCloud Aktivasyon Kilidi olması hem iyi hem de kötüdür. İyi çünkü çok etkili bir hırsızlık önleme teknolojisi. Yine de kötü, çünkü yeni satın aldığınız bir iPad Aktivasyon Kilitli ise, iPad'i orijinal olarak kuran kişinin Apple Kimliği ve şifresi olmadan kendiniz atlamanız imkansızdır. Basitçe söylemek gerekirse: iPad'in üzerinde bir Aktivasyon Kilidi olduğu sürece onu kullanamazsınız.

İCloud Aktivasyon Kilidi'ni atlamak zor olabilir ama imkansız değildir. Bu makale Etkinleştirme Kilidi'nin ne olduğunu, neden onunla karşılaşabileceğinizi, bir iCloud kilidini nasıl atlayacağınızı ve kaçınmanız gereken bazı dolandırıcılıklardan sizi haberdar edecektir.

Apple, inc.

Aktivasyon Kilidi'ni iPad yerine iPhone'dan kaldırmaya çalışıyorsanız, size özel bir makalemiz var. İCloud Kilitli iPhone'ların Kilidini Açma konusuna bakın.

İCloud Aktivasyon Kilidi Nedir?

Aktivasyon Kilidi, iOS cihazlarının çalınmasını azaltmak için iOS 7'de sunulan bir Apple özelliktir. İPhone, iPad ve iPod touch üzerinde çalışır ve iPhone'umu Bul açıldığında otomatik olarak etkinleştirilir.

Aktivasyon Kilidi ile kullanıcının, bir aygıtın tüm verilerini silmek, farklı bir Apple Kimliği kullanarak aygıtı etkinleştirmek veya iPhone'umu Bul'u devre dışı bırakmak için orijinal olarak iPad'i etkinleştirmek için kullanılan Apple Kimliği kullanıcı adını ve parolasını girmesi gerekir.

Aktivasyon Kilidi, hırsızlığı azaltmada iyi bir iş çıkarır çünkü bir hırsızın iPad'i çaldıkları kişinin Apple Kimliği kullanıcı adı ve şifresine sahip olma olasılığı düşüktür. Ve cihaz bilgi olmadan çalışmayacağından, onu çalmak için çok fazla sebep yok.

Tabii ki, bunun dezavantajı, kullanılmış bir cihazı yasal olarak satın alabilmeniz ve bu iPad Etkinleştirme Kilitli ise çalışmayan bir iPad ile sıkışıp kalabilmenizdir.

Açık olmak gerekirse, Aktivasyon Kilitli olan her iPad çalınmaz. Aktivasyon Kilidi'nin varlığı, bir iPad'in çalınabileceğinin bir işaretidir, ancak masum bir şekilde de olabilir. Cihaz sahibi, cihazı satmadan önce iCloud'dan çıkış yapmayı unuttuğu için Aktivasyon Kilidi'nde takılı kalan bir iPad alabilirsiniz.

Bir iPad'in Aktivasyonun Kilitli Olduğu Nasıl Anlaşılır

İPad'inizin iCloud Aktivasyon Kilitli olduğunu söylemek oldukça kolaydır. Kurmaya çalıştığınızda, yazan bir ekrana geleceksiniz. aktivasyon Kilidi ve bir Apple Kimliği kullanıcı adı ve parolası sorar. Bu oldukça açık!

Bir iPad'den iCloud Aktivasyon Kilidi Nasıl Kaldırılır

Bir iPad'de iCloud Aktivasyon Kilidi'ni kaldırmanın yalnızca birkaç yolu vardır. En kolay yol, cihazı etkinleştirmek için orijinal olarak kullanılan Apple Kimliği kullanıcı adı ve parolasına erişiminiz olmasıdır. Buna sahip olabilirsiniz çünkü bu sizin cihazınız veya size iPad'i satan kişiyle iletişime geçebilirsiniz. Bu durumda, Aktivasyon Kilidi kaldırmayı tamamlamak için şu adımları izleyin:

 1. İPad'i orijinal olarak etkinleştiren kişiden Apple Kimliği kullanıcı adını ve parolasını alın. Hesaplarına erişmenizi sağlayabileceği için size bu bilgileri vermek istemeyebilirler, bu yüzden cihazı onlara fiziksel olarak vermeniz gerekebilir.

 2. Aygıtı başlatın ve Etkinleştirme Kilidi ekranına geldiğinde, orijinal Apple Kimliği kullanıcı adını ve parolasını girin (veya size iPad'i satan kişinin yapmasını sağlayın).

 3. Bu, iPad'in önyüklemeye devam etmesine izin verecektir. İPad ana ekrana geldiğinde iCloud'dan çıkış yapın.

  • İOS 10.2 ve önceki sürümlerde Ayarlar > iCloud > Oturumu.
  • İOS 10.3 ve sonraki sürümlerde Ayarlar > [adınız]> Oturumu.

 4. İPad, orijinal sahibinin Apple Kimliği kullanıcı adını ve parolasını tekrar istediğinde, parolayı girin.

 5. Şimdi, iPad'de kalan verileri ve ayarları simgesine dokunarak silin. Ayarlar > genel > Reset > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil.

 6. İPad yeniden başlayacaktır. Bu sefer Aktivasyon Kilidi ekranını görmemeli ve iPad'i yeni gibi ayarlayabilmelisiniz.

Jailbreak yapmanın Aktivasyon Kilidi'ni aşmanın bir yolu olduğunu duymuş olabilirsiniz. Üzgünüm ama bu doğru değil. Jailbreak işlemi, etkinleştirildikten sonra Aktivasyon Kilidini kaldırmaz.

İCloud Kullanarak iPad'de iCloud Aktivasyon Kilidi Nasıl Atlanır

Size iPad'i satan ve aygıtın Apple kimliği kilitli olan kişi, aygıta kullanıcı adını ve parolasını fiziksel olarak girebileceği bir konumda değilse, iCloud'u kullanarak Etkinleştirme Kilidi'ni kaldırabilir. İşte yapmaları gerekenler:

 1. İCloud.com'a gidin ve orijinal olarak iPad'i etkinleştirmek için kullandıkları (ve iPad'in kilitlendiği) Apple Kimliği kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yapın.

 2. Le Marchê'nin deri koleksiyonlarını görmek için IPhone'u bul.

 3. Le Marchê'nin deri koleksiyonlarını görmek için Tüm Cihazlar.

 4. Kilidinin açılması gereken iPad'e tıklayın.

 5. Le Marchê'nin deri koleksiyonlarını görmek için İPad'i sil > Hesaptan kaldır.

 6. Bu adımlar tamamlandıktan sonra, iPad hesaplarından kaldırılmış ve Aktivasyon Kilidi kaldırılmış olmalıdır. İPad'i yeniden başlatın ve Etkinleştirme Kilidi ekranını göstermeden ayarlamanıza izin veriyorsa, kilit kaldırılmıştır ve artık hazırsınız.

İCloud Aktivasyon Kilidi kaldırma dolandırıcılığına kanmayın! Orijinal Apple Kimliği olmadan Aktivasyon Kilidini bir fiyat karşılığında kaldırabileceğini iddia eden birçok site var. Bu kesinlikle mümkün değil. Onlara paranı ödemeyin; söz verdiklerini yapamazlar.

Orijinal Sahibi Yardımcı Olmazsa veya Yapmazsa iCloud Aktivasyon Kilidi Nasıl Kaldırılır

Gördüğünüz gibi, Temel olarak Aktivasyon Kilidi'ni kaldırmanın tek yolu, cihazın önceki sahibinin size yardım etmesini sağlamaktır. Ama ya yardım edemezlerse ya da yardım etmezlerse? Bu durumda Apple'a dönmeniz gerekir.

Apple her durumda yardımcı olamaz, ancak size yardımcı olabilirler. İki parça bilgiye ihtiyacınız olacak:

 • İPad'i yasal olarak satın aldığınızın kanıtı. Bu durumda en iyi bahsiniz bir makbuzdur.
 • Önceki sahibinin cihazı size aktardığının kanıtı. İşlemin e-postaları veya diğer kayıtları çalışmalıdır.

Bu kanıtı bir araya getirdiğinizde Apple desteğine başvurun. Apple, iPad'in çalındığı bildirilip bildirilmediğini kontrol edecek ve belgelerinizi kontrol edecektir. Apple, yükselişte olduğunuza ikna olursa, muhtemelen sizin için Aktivasyon Kilidi'ni kaldıracaktır.

Aktivasyon Kilidini Atlattığını İddia Eden Yazılım ve DNS Hilelerinden Kaçının

Aktivasyon Kilidi'ni kaldırmanın yolları için biraz Google'da arama yaptıysanız, muhtemelen bunu yapabileceğini iddia eden bir yazılımla ya da Apple'ın sunucularını atlayan ve onlar olmadan bir iPad'i etkinleştirmenize izin veren DNS tabanlı tekniklerle karşılaşmışsınızdır. Bu seçeneklerden uzak durmanızı öneririz.

Teknik olarak çalışırken ve iPad'inizi kullanmanıza izin verirken, cihazınızla Apple arasındaki bağlantıyı keserler. Bu, yeni iOS güncellemelerini alamayacağınız, önemli güvenlik kusurlarını ve hatalarını düzeltemeyeceğiniz veya muhtemelen Apple'dan destek alamayacağınız anlamına gelir. Bu ödenmesi oldukça ağır bir bedel.