İletiden Ayrılmadan Gmail Eklerini Önizleme

Biri size bir Gmail mesajının ekini gönderdiğinde, bunu bilgisayarınıza indirmek isteyebilirsiniz. Ama her zaman zorunda değilsin. Bunun yerine, Gmail ortamından ayrılmadan çeşitli ekli içeriği önizleyebilirsiniz.

Gmail Ekleri Nasıl Önizlenir

Görüntüler, ses dosyaları, PDF'ler ve video klipler dahil çoğu dosya ekini bilgisayarınızda yer kaplamadan önizleyebilirsiniz. Bu işlev, kaydetmeniz gerekmeyen eklentiler olduğunda kullanışlıdır. Örneğin, birisi size okumanızı istediği bir Word belgesi gönderirse, hemen orada önizleyebilir ve ardından dosyayı indirmeden e-postayı yanıtlayabilirsiniz.

E-posta ekleri de kolayca Google Drive'a entegre edilir. Ekin sabit sürücünüzde yer kaplamasını istemiyorsanız, Google hesabınıza kaydedin. Bu işlev, e-postayı silmenize, ancak eki istediğiniz zaman ve yerden yeniden ziyaret etmenize olanak tanır.

ISO ve RAR dosyaları dahil bazı dosya türleri Gmail'de önizlenemez.

  1. Önizlemek istediğiniz eki içeren mesajı açın.

  2. Fare işaretçisini kullanarak ek küçük resminin üzerine gelin, ardından ek dosya adını seçin.

    Simgelerden herhangi birini seçmeyin. Bunu yaparsanız, eki önizlemekten başka işlemler gerçekleştirirsiniz.

  3. Artık eki indirmeden görüntüleyebilir, okuyabilir, izleyebilir veya dinleyebilirsiniz.

    Büyük ekler Gmail'de önizlenemeyebilir. Boyutu nedeniyle bir görüntüyü, belgeyi veya videoyu önizleyemiyorsanız, indirmeniz gerekir.

  4. Ekranın üst kısmında birkaç seçenek belirir. Dokümanı Google Dokümanlar veya başka bir uygulamada açabilir, Google Drive'a kaydedebilir, yazdırabilir, dosyayı indirebilir, dosya ayrıntılarını gösterebilir veya yeni bir pencerede açabilirsiniz. Bu işlemlerden birini gerçekleştirmek için uygun simgeyi seçin.

  5. Google hesabınıza bağlı belirli uygulamalarınız varsa, diğer işlevleri gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bazı uygulamalar PDF dosyalarını bölmenize olanak tanır. Bir PDF ekini önizleyebilir ve içinden sayfaları çıkarmak için uygulamayı seçebilirsiniz.

  6. Mesaja dönmek için, ok önizleme ekranının sol üst köşesinde.