Hexadite nedir?

Hexadite, güvenlik tehditlerinin neden olduğu olası hasarı tespit etmek ve önlemek için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanan gelişmiş güvenlik yazılımı geliştiricisidir.

Hexadite, önce diğer güvenlik çözümlerinden ve satıcılardan güvenlik uyarıları alarak çalışır. Ardından, kötü amaçlı yazılım ve diğer siber saldırı potansiyelini formüle etmek için bu uyarıları önceden biriktirilmiş Hexadite verileriyle ayrıştırır. Hexadite, üst düzey siber saldırılar için bu olayları özerk olarak sonlandırabilir ve neden olunan hasar miktarını önleyebilir veya sınırlayabilir.

Hexadite, 2017'de Microsoft Tarafından Satın Alındı

Haziran 2017'de Microsoft, şirketin Otomatik Olay Müdahale Sistemi (AIRS) teknolojisini mevcut kurumsal güvenlik yazılımı Windows Defender Gelişmiş Tehdit Koruması (WDATP) ile entegre etmek için Hexadite'i satın aldı.

WDATP, kuruluşlarda kullanılmak üzere bulut tabanlı bir güvenlik paketidir ve Hexadite satın almasıyla Microsoft, paketin Hexadite teknolojisi ile etkinliğini artırmak ve WDATP'yi potansiyel kurumsal müşteriler için daha çekici hale getirmek istedi.

Microsoft, WDATP'ye Hexadite teknolojisinin eklenmesini, gelişmiş güvenlik siber saldırılarını tespit etmek, araştırmak ve düzeltmek için genellikle tam kaynak ve / veya uzmanlığa sahip olmayan kuruluşlar için kapsamlı güvenlik koruma sürecini daha da otomatikleştirmenin bir yolu olarak görmektedir.