Google panda algoritması nedir?

Google Panda, şirketin arama algoritmasını kullanıcılar için arama sorgusu sonuçlarının değerini artırmak üzere iyileştirmesine yardımcı olmak için sunduğu, Google arama motoru için bir dizi devam eden algoritma güncellemesi ve veri yenilemesidir.

Google Panda güncellemeleri, Google'ın yüksek kaliteli siteleri ve web sayfalarını organik arama sonuçlarının en üstüne yükseltmeye yönelik sürekli çabalarının bir parçası olarak, daha düşük kaliteli veya "zayıf" web sitelerinin sıralamasını düşürürken veya cezalandırırken ve sayfalar, özellikle yüksek kaliteli içerik açısından fazla olmayan çok miktarda reklam görüntüleyen siteler.

Google Panda, Google Penguin ve Google Hummingbird'den Nasıl Farklıdır?

Google Panda, Google'ın diğer iki algoritma iyileştirmesi olan Google Penguin ve Google Hummingbird ile sık sık karıştırılır. Google Panda güncellemeleri, öncelikli olarak düşük kaliteli ve zayıf içerikli web sitelerinin arama sonuçlarından daha aşağıya itilmesini ve böylece daha kaliteli sitelerin öncelikli olarak görünmesini sağlamaya odaklanmıştır.

Google Penguin güncellemeleri ise, arama motoru sonuçlarını artırmak için Black Hat SEO kullanan siteleri hedefliyor. Bu siteler Google Web Yöneticisi Yönergelerini ihlal eder ve sonuç olarak Google Penguin güncellemeleri bu siteleri arama motorunun sonuçlarında cezalandırır.

Google Panda ve Penguin, Google'ın mevcut arama algoritması motoru için güncelleme görevi görürken, Google Hummingbird tamamen yeni bir arama algoritması sunar. Google Hummingbird, anahtar kelime odağının ötesine geçerek ve bunun yerine arama sorgularına doğal bir dil veya konuşma yaklaşımı sunmak için tüm arama ifadesinde bağlamı ve çevreleyen içeriği daha fazla dikkate alarak kullanıcılar için arama motoru deneyimini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Google Panda Güncellemeleri Ne Sıklıkta Kullanıma Sunulur?

Orijinal Panda güncellemesi Şubat 2011'de piyasaya sürüldü ve en son Mayıs 2014'ün Panda 4.0 Güncellemesi olmak üzere en az üç büyük güncelleme takip edildi. Şirket ayrıca, bazen aylık gibi sıklıkta küçük güncellemeler yayınlama geçmişine sahiptir.

Panda güncellemeleri, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) endüstrisinin yanı sıra dünyadaki şirketler ve web geliştiricileri tarafından yakından takip edilmektedir, çünkü Panda değişiklikleri bir web sitesinin doğal veya organik arama sonuçlarından aldığı trafik miktarını önemli ölçüde etkileyebilir.

Google, şu konularda düzenli olarak tavsiye güncellemeleri sunar: bir blogumuzda SEO şirketlerine, web geliştiricilerine ve içerik sağlayıcılarına, arama motoru sonuçlarında düşürülmekten veya cezalandırılmamak için web sitelerinin ve sayfalarının içeriğini ve tasarımını iyileştirmek için yön sağlamaya yardımcı olmak.

https://www.Extensions99.com/definitions/keyword/