Dragonchain nedir?

Dragonchain, ilk olarak Disney şirketi tarafından Ethereum ve Bitcoin gibi diğer mevcut blok zincirlerinden daha fazla veri gizliliğine izin vermek için geliştirilen bir kripto para birimi blok zinciri protokolüdür. Diğer blok zinciri biçimlerinde olduğu gibi, Dragonchain'in dağıtılmış defter teknolojisi, varlıkların sahipliğini ve transferini dijital olarak izlemek için şeffaf ve güvenli bir yol sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Dragonchain, 2014 yılında Disney içinde dahili bir proje olarak ortaya çıkarken, 2016'da Disney projeye katılımını bıraktı ve açık kaynak olarak yayınladı. Dragonchain Vakfı, protokolün bakımını sürdürmek için bu değişikliğin ardından kuruldu ve şu anda Dragonchain Inc.'i diğer işletmelerin blockchain kullanarak çalışmaya başlamasına yardımcı olmak için ticari bir işletme olarak işletiyor.

Dragonchain girişimi, 2017'nin sonlarında DRGN olarak bir ilk para teklifi (ICO) başlattı ve iki aşamalı bir token satışı sırasında yaklaşık 13.7 milyon dolar topladı.

Dragonchain Nasıl Çalışır?

Dragonchain'in blok zinciri teknolojisi, kritik iş verilerinin ve işlemlerinin güvenli bir şekilde korunması, çoklu para birimi desteği, para birimi bilinemezliği ve iş uygulamalarıyla kolay entegrasyon gibi temel yetenekler sunar.

Dragonchain ayrıca, beş temel düğüm seviyesinin yanı sıra istendiğinde işletmelerin tabanın üstünde ek doğrulama formları uygulamasına olanak tanıyan Seviye "X" tipi tescilli bağlam doğrulama düğümü kullanan temel ve bağlama dayalı doğrulama sistemlerinin bir kombinasyonuna da dayanır. seviyeleri. Dragonchain'deki beş temel seviye veya düğüm türü şunlardır:

  • Seviye 1 İş Düğümü, işlemleri işleme ve işlemleri onaylama veya reddetme için temel düzey
  • Seviye 2 Kurumsal Doğrulama Düğümü, birinci seviye düğümler tarafından sunulan veri kararlarının geçerliliğini belirlemek için
  • Seviye 3 Birden çok bilgi kaynağını doğrulayarak ve temin ederek tehlikeye atılabilecek hatalı düğümleri kontrol eden Ağ Çeşitliliği Düğümü
  • Seviye 4 Harici Ortak (Noter) Düğümü, seviye 3 ve daha yüksek seviyeli düğümler tarafından işlenen ve incelenen verilerin bağımsız bir tanığı olarak hizmet vermek üzere tasarlanmış bir üçüncü taraf doğrulama sistemi
  • Seviye 5 Dragonchain'de işlenen bloklar için harici "varoluş kanıtı" sağlamak için Bitcoin gibi diğer halka açık blok zincirleriyle etkileşime girmeye hizmet eden Kamu Kontrol Noktası Düğümü

Dragonchain'i Diğer Blockchain'lerden Farklı Kılan Nedir?

Dragonchain'in temel ayırt edici özelliklerinden biri, akıllı sözleşmelerin Java, Python, C # veya NodeJS gibi programlama dilleri kullanılarak kullanılmasını ve oluşturulmasını sağlama esnekliğidir. Dragonchain, bu akıllı sözleşmeleri paylaşmayı ve bunlardan para kazanmayı kolaylaştırmak amacıyla geliştirildi.

Ayrıca Dragonchain'in, üçüncü taraf sağlayıcıların kendi pazar çözümlerini ve mevcut Dragonchain uygulamalarıyla entegre olan uygulamalarını ve belirli kullanım durumları için yeni işlevler ekleyen uygulamalarını geliştirebilecekleri bir "blok zincirleri blok zinciri" gibi davranmasını sağlar.

Yorum yapın