Doğrudan depolama alanları nedir?

Depolama Alanları Doğrudan, yerel depolamayla yüksek düzeyde erişilebilir (HA) depolama sistemleri oluşturmaya olanak sağlamak için Windows Server'daki yazılım tanımlı depolama (SDS) yığınını genişleten, Windows Server 2016'da tanıtılan bir özelliktir.

Microsoft, yazılım tanımlı depolama sistemlerinin dağıtımını ve yönetimini basitleştirmenin yanı sıra SATA ve NVMe (Uçucu Olmayan Bellek Ekspres diskler) disk aygıtları gibi yeni disk aygıtlarının kullanımını açmak için Storage Spaces Direct veya S2D'yi geliştirdi. önceden paylaşılan disklere sahip kümelenmiş Depolama Alanları ile kullanılamayan.

Doğrudan Kullanımdaki Depolama Alanları

Storage Spaces Direct, bir kümedeki düğümlerin içindeki diskleri kullanabilir veya bir kasa aracılığıyla bir kümedeki düğümlere doğrudan bağlanabilir. Depolama Alanları, küme düğümlerine yerel diskleri toplar ve bu diskler için bir Depolama Havuzu oluşturur ve sanal disklerin oluşturulmasını sağlar.

Bu sanal diskler, ReFS biçimli birimlerde çalışan Hyper-V sanal makinelerini (VM'ler) barındırabilen bir Küme Paylaşılan Birimi (CSV) olarak kullanılabilir.

Bunun esas olarak anlamı, Storage Spaces Direct ile, HA depolama sistemlerinin yalnızca yerel depolamaya sahip depolama düğümleri kullanılarak ya her bir depolama düğümüne dahili olan disk aygıtları ya da JBOD'lardaki (Yalnızca Bir Disk Demeti) her JBOD'un bulunduğu disk aygıtları kullanılarak oluşturulabileceğidir. yalnızca tek bir depolama düğümüne bağlıdır.