CFM Dosyası (Nedir ve Nasıl Açılır)

CFM dosya uzantısına sahip bir dosya, bir Cold Fusion Markup dosyasıdır. Bazen, CFML olarak kısaltılmış olarak görülebilen Cold Fusion Markup Language dosyaları olarak adlandırılırlar.

Cold Fusion İşaretleme dosyaları, komut dosyalarının ve uygulamaların bir ColdFusion web sunucusunda çalışmasını sağlayan belirli kodlardan oluşan web sayfalarıdır.

CFM, konfigürasyon dosyası yönetimi, içerik akış yöneticisi, Kod Parçası Yöneticisi ve Siber Fed Modeli gibi CFM dosyalarıyla hiçbir ilgisi olmayan teknoloji terimlerinin kısaltmasıdır.

CFM Dosyası Nasıl Açılır

CFM dosyaları metin tabanlıdır; bu, Windows'taki Not Defteri veya Parantezler gibi herhangi bir metin düzenleyiciyle bir metin dosyası olarak açılabilecekleri anlamına gelir. Bunun gibi programlar dosyanın içeriğini düzgün bir şekilde gösterecektir.

Diğer programlar, Adobe's ColdFusion ve Dreamweaver yazılımının yanı sıra New Atlanta's BlueDragon gibi CFM dosyalarını da açabilir.

Bununla birlikte, büyük olasılıkla, bir web geliştiricisi değilseniz, karşılaştığınız bir CFM dosyası muhtemelen size bu şekilde sunulmamış olmalıdır. Başka bir deyişle, bir yerdeki bir sunucu size beklediğiniz kullanılabilir dosya yerine yanlışlıkla bir CFM dosyası sağlamıştır.

Örneğin, PDF veya DOCX gibi bir formatta olmasını beklediğiniz bir yerden bir CFM dosyası indirdiyseniz, bir PDF okuyucu CFM'yi açmayacak ve banka ekstrenizi göstermeyecek veya Microsoft Word size bunu göstermeyecek CFM'de bittiğinde ücretsiz tebrik kartı şablonu.

Bu durumlarda, dosyayı yeniden adlandırmayı deneyin, .cfm bölümünü .xyz ile değiştirin; burada "xyz", beklediğiniz biçimdir — .pdf veya .docx gibi. Ardından, başlangıçta planladığınız gibi dosyayı normal şekilde açmayı deneyin.

CFM Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Bir CFM dosyasının metin tabanlı doğası göz önüne alındığında, bir dosya dönüştürme programı kullanmak için çok az neden vardır. Bununla birlikte, bir CFM dosyası bir tarayıcıda görüntülenmek üzere kaydedilebilir veya HTM / HTML'ye dönüştürülebilir, ancak ColdFusion sunucusu tarafından sağlanan herhangi bir işlev elbette kaybolacaktır.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Dosyanız bu noktada açılmıyorsa, muhtemelen tamamen farklı bir dosyayla uğraşıyorsunuzdur. Dosya uzantısını yanlış okursanız bu olabilir. Bazı dosyalar ortak dosya uzantısı harflerini ve rakamlarını paylaşır, ancak bu, formatlarının ilişkili olduğu ve dosyaların aynı yazılımda açılabileceği anlamına gelmez.

Örneğin, CFF, CFM'ye çok benzeyebilir, ancak bu uzantıyı kullanan dosyalar Modelmaker yazılımı tarafından kullanılır. CMF benzerdir ancak Connected Backup programı tarafından kullanılan Connected Backup biçimine ait olabilir. Diğeri, fCraft tarafından kullanılan FCM veya fCraft World dosyalarıdır.

Dosyanız bu dosya uzantılarının hiçbiriyle bitmiyorsa, dosya adının sonundaki uzantıyı araştırarak hangi biçimde olduğunu ve açmak için bilgisayarınızda hangi programın olması gerektiğini öğrenin.