Cetvel Word’de Nasıl Gösterilir

Word, doğrudan bir Word belgesi içinde makul derecede doğru düzen çalışması yapmanızı sağlayan bir cetvel özelliğine sahiptir. Microsoft Word cetveli, yazı veya grafik öğelerinin nerede ve ne kadar büyük olduğu önemli olan özgeçmişler, kapak mektupları, formlar, broşürler ve diğer belgeleri oluşturmak için kullanışlıdır.

Bir belge üzerinde çalışırken cetveli görmüyorsanız, muhtemelen kapalıdır. Cetvelin Word'de nasıl gösterileceği aşağıda açıklanmıştır.

Microsoft Word Cetveli Ne Yapabilir?

Bir sekme ayarlamak veya bir belgeyi yazdırdığınızda metin kutunuzun ya da başlığınızın ne kadar büyük olacağını görmek istiyorsanız, cetveli kullanarak bu öğelerin sayfanın neresine düşmesini istediğinizi ölçebilir ve ne zaman ne kadar büyük olacaklarını görebilirsiniz. basılı.

Ayrıca cetvelle kenar boşluklarını ve sekmeleri sadece cetvel üzerinde sürükleyerek yerleştirebilir ve değiştirebilirsiniz.

Cetveli Word'e Nasıl Alabilirim?

 1. Yatay ve dikey görünen bir cetvel istiyorsanız, önce Baskı Düzeni görünümünde çalıştığınızdan emin olun. Belgeniz açıkken seçin Baskı düzeni üzerinde Bak sekmesi.

 2. seçmek cetvel onay kutusu. Şeritte, Kılavuz Çizgileri ve Gezinme Ağrısı da içeren sütunun en üstünde bulunur.

 3. Cetvel, Belgenizin üzerinde ve ayrıca Baskı Düzeninin sol tarafında dikey olarak görünecektir.

 4. Kural etkinleştirildiğinde sekmeleri kullanabilirsiniz ve kenar boşluklarını, metin kutularının boyutunu ve yerleşimini ölçün ve Baskı Düzeni görünümünde daha fazlasını yapın.

 5. Cetveli kapatmak için, cetvel onay kutusunu işaretleyin.

Microsoft Cetveli Word'deki Taslak Düzende Nasıl Görüntülenir

Baskı düzeni yerine Taslak düzeninde çalışmayı tercih ederseniz, cetvel bu görünümde benzer şekilde çalışır. Taslak düzeninde cetvel belgenizin dikey kenar boşluğu boyunca görünmese de, üstte görüntülenecektir. Baskı düzeninde olduğu gibi çalışır.

 1. Öncelikle belgenizin açık olduğundan ve ona Taslakta baktığınızdan emin olun view. Bunu yapmak için seçin Taslak üzerinde Bak sekmesi.

 2. seçmek cetvel Şerit üzerindeki onay kutusu. Şeritte Kılavuz Çizgileri ve Gezinti Bölmesi ile aynı sütunda bulunur.

Microsoft Word Cetveli Nasıl Kullanılır

Cetvel, Baskı Düzeni'nde veya Taslak Düzeni'nde etkinleştirildiğinde, bunu kenar boşluklarını ve sekmeleri değiştirmek veya grafik veya yazı öğelerinin boyutunu ve yerleşimini görmek için kullanabilirsiniz.

Kenar Boşluklarını Değiştirmek için Cetveli Kullanma

 1. Fareyi sol kenardaki çift sekmenin üzerine getirin. Fareniz çift oka dönecek ve "Sol Kenar" vurgulu metin olarak görüntülenecektir. Belgenin kenar boşluğunun dışındaki kısmı - sol taraf - gölgeli gri.

 2. seçmek ve sürükleyin sol kenar boşluğu Sol kenar boşluğunuzu artırmak için simge.

 3. Cetvelin sağ ucunda sağ kenar boşluğu var. Farenizi, üzerinde "Sağ Kenar Boşluğu" bulunan iki yönlü bir oka dönüşene kadar üzerine getirin.

 4. Seçin ve sürükleyin. sağ kenar boşluğu Sağ marjınızı nasıl değiştirdiğini görmek için ikon.

Cetveli Kullanarak Sekme Nasıl Oluşturulur

 1. İmlecinizi sekmeyi yerleştirmek istediğiniz satırın üzerine getirin.

 2. seçmek cetvel sekmeyi istediğiniz yerde. Bu, sekmenizi temsil eden küçük köşe şeklinde bir simge oluşturacaktır.

 3. Basın çıkıntı Belgenize bir sekme yerleştirmek için tuşuna basın, ardından sekmenin yerleşimini değiştirmek için cetvele doğru sürükleyin.