Apple watcho nedir?

Apple WatchOS, şirketin Apple Watch akıllı saat cihazlarına güç sağlamak için geliştirdiği işletim sistemidir. WatchOS, Apple'ın iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarına güç sağlayan iOS mobil işletim sistemini temel alır.

WatchOS, 24 Nisan 2015'te Apple Watch'un resmi olarak kamuoyuna sunulmasıyla birlikte piyasaya çıktı. Geliştiricilerin Apple Watch için WatchOS uygulamaları oluşturması için WatchKit adlı bir API de yayınlandı.

Apple, WatchOS 2 Güncellemesini Yayınladı

Apple, Eylül 2015'te WatchOS 2 biçiminde büyük bir WatchOS güncellemesi yaptı. Apple WatchOS 2, smartwatch sensörlerine ve Taptic Engine, Digital Crown gibi kontrollere erişime sahip daha fazla yerel uygulama dahil olmak üzere Apple Watch cihazları için yeni özellikler ve işlevler sunuyor. ve dahası.

Ek yeni özellikler arasında 72 saate kadar (veya geçmiş etkinlikler için önceki) yaklaşan etkinliklerinizi görüntüleyen bir "Zamanda Yolculuk" özelliği, eşleştirilmiş bir iPhone'a bağlanmaya gerek kalmadan Wi-Fi ağlarına bağlanmak için bağsız Wi-Fi bulunmaktadır. , yeni saat yüzleri, Siri için geliştirilmiş destek ve komodin modu.

WatchOS 3 2016'da Geldi

Apple, 3 sonbaharında Apple Watch Series 2016'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte WatchOS 2 mobil işletim sistemini duyurdu. WatchOS 3 güncellemesi, daha önceki sürümlere göre gelişmiş performansın yanı sıra daha kolay gezinme için yeni bir Dock, başlatma yeteneği sundu. favori uygulamaları hızla ve Apple Watch için yeni ve geliştirilmiş form koruma ve sağlık özellikleri.

izle 4

Apple, Eylül 4'de watchOS 2017 mobil işletim sistemini yeni Apple Watch Series 3 ile birlikte tanıttı. Apple watchOS 4, iyileştirilmiş sağlık ve fitness özellikleri (antrenmanlara daha hızlı başlama için Hızlı Başlangıç ​​arayüzü ve Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman seçeneği dahil) sunuyordu. kişiselleştirilmiş Etkinlik koçluğu, Kalp Atış Hızı uygulamasında geliştirilmiş ölçümler, yeni bir Siri saat yüzü ve Müzik deneyiminde iyileştirmeler.

WatchOS 5, 4'de Apple Watch 2018 ile Başladı

Apple, 5 sonbaharında Apple Watch Series 2018'ün lansmanı ile birlikte watchOS 4 mobil işletim sistemini duyurdu. WatchOS 5 ile Apple, Walkie-Talkie modu desteğiyle birlikte bir dizi yeni sağlık özelliği ekledi, Bildirimler geliştirmeler, Podcast'ler, güncellenmiş bir Siri saat yüzü ve yeniden tasarlanmış bir Kalp Uygulaması.

WatchOS 5'teki sağlık ve fitness iyileştirmeleri ve yeni özellikler arasında Apple Watch 4'te kullanıcının elektrokardiyogram (EKG), Aktivite yarışmaları, otomatik antrenman algılama yetenekleri ve Yoga ve Yürüyüş antrenman seçenekleri almasına olanak tanıyan yeni bir EKG uygulaması yer alıyor. WatchOS 5.2 için bir 5 güncellemesi, EKG desteğini ABD'nin ötesine genişletti ve ayrıca 2. nesil Air Pod'lar için destek ekledi.