Android Mesajlar Uygulaması Nasıl Kullanılır

Android Mesajları (yalnızca Mesajlar olarak da adlandırılır), Google tarafından akıllı telefonları için tasarlanmış ücretsiz, hepsi bir arada bir mesajlaşma uygulamasıdır. Metin yazmanıza, sohbet etmenize, grup metinleri göndermenize, resim göndermenize, video paylaşmanıza, sesli mesaj göndermenize ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. Aşağıda nasıl kullanılacağını gösteriyoruz.

Bu makaledeki talimatlar, Android 5.0 Lollipop veya sonraki sürümlere sahip akıllı telefonlar için geçerlidir.

Android Mesajları Ne Yapabilir?

Android Mesajlar, Wi-Fi ve veri bağlantıları üzerinden telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan mesajlaşma ve sohbetin yanı sıra emojiler, çıkartmalar ve GIF'ler de dahil olmak üzere bir mesajlaşma uygulamasından beklediğiniz tüm özellikleri destekler. Google Pay aracılığıyla da ödeme gönderip alabilirsiniz. Hatta Android'in mesajlarınızı yüksek sesle okumasını bile sağlayabilirsiniz.

Android Mesajları Kullanmaya Başlama

Mesajlar, Android telefonunuza önceden yüklenmiş olarak gelir ve varsayılan mesajlaşma uygulaması olmalıdır. Herhangi bir nedenle elinizde yoksa, Google Play Store'dan indirip yükleyebilirsiniz. Ardından, mesajlaşmaya başlamak için aşağıdaki talimatları izleyin:

Birden fazla mesajlaşma uygulamanız varsa Mesajlar'ı varsayılan uygulamanız yapabilirsiniz. Açtığınızda bunu yapmanızı ister. Ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Ayrıca cihazınızın ayarlarından varsayılan mesajlaşma uygulamasını da değiştirebilirsiniz.

 1. Musluk Sohbeti Başlat bir mesaj göndermek için.

  Hemen mesaj gönderemezseniz, telefonunuzu yeniden başlatın.

 2. Dokunun için alanına girin ve iletişim kurmak istediğiniz kişinin telefon numarasını, e-postasını veya adını girin. Görüşmelerinizi açmak için istediğiniz kişiye dokunun. Alternatif olarak, seçin Grup görüşmesi başlatın aynı anda birden fazla kişiye mesaj göndermeye başlamak için.

 3. Mesajını yaz. Ayrıca + dosya eklemek, Google Pay üzerinden para göndermek ve daha fazlası için sembol. Dokunulduğunda Resim simgesi galerinizden bir fotoğraf eklemenizi sağlar.

 4. Hazır olduğunuzda seçin SMS Mesajı göndermek için

Android Mesajlarında Kişiler Nasıl Yönetilir

Bilinmeyen bir kişiden metin aldığınızda, onu engelleme veya kişi olarak ekleme seçeneğiniz vardır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Görüşmeyi açın veöğesine dokunun. Daha ( üç nokta sağ üst köşede).

 2. Musluk Kişi ekle. Burada kişinin adı, adresi ve e-posta adresi gibi daha fazla ayrıntı girebilirsiniz.

 3. Musluk İndirim.

 4. Bir grup mesajından yeni bir kişi eklemek için, grup konuşmasını seçin ve ardındanöğesine dokunun. Daha > Grup ayrıntıları. Eklemek istediğiniz numaraya dokunun ve ardından Rehbere ekle.

 5. Bir numarayı engellemek için Ayrıntılarve ardından simgesine dokunun. Engelleme ve spam bildirme Bir sonraki ekranda.

Bilgisayarınızda Android Mesajları Nasıl Kullanılır

Bilgisayarınızda Android mesajları alabilir ve gönderebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Herhangi bir web tarayıcısında Android Mesajlar web sitesini açın.

 2. Telefonunuzdaki Mesajlar uygulamasını açın. Ana ekrandan simgesine dokunun. üç nokta sağ üst köşedeki Mesajlar web için.

  Musluk Karanlık modu etkinleştir Düşük ışıklı ortamlarda daha rahat bir mesajlaşma deneyimi için.

 3. Musluk QR kod tarayıcı ve Android Mesajlar web sitesinde QR kodunu tarayın.

 4. Android Mesajlar arayüzü tarayıcıya yüklenir. Artık kişilerinizle sohbet edebilir ve bilgisayarınızda uygulamanın tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.