ACSM Dosyası Nedir? (Ve Nasıl Açılır)

Bilinmesi gereken

  • Bir ACSM dosyası, bir Adobe İçerik Sunucusu Mesaj dosyasıdır.
  • Adobe Digital Editions ile bir tane açın.

Bu makale, ACSM dosyalarının ne olduğunu ve belirli e-Kitapları indirebilmeniz için nasıl açılacağını açıklar.

ACSM Dosyası Nedir?

.ACSM dosya uzantısına sahip bir dosya, bir Adobe İçerik Sunucusu Mesaj dosyasıdır. Adobe Digital Editions tarafından Adobe DRM korumalı içeriği etkinleştirmek ve indirmek için kullanılır.

ACSM dosyaları, normal anlamda e-Kitap dosyaları değildir; EPUB veya PDF gibi diğer e-Kitap formatları gibi açılamaz ve okunamaz. Aslında, ACSM dosyasının kendisi, Adobe sunucuları ile iletişim kuran bilgilerden başka bir şey değildir. ACSM dosyasında "kilitli" bir e-Kitap veya kitabı ACSM dosyasından çıkarmanın bir yolu yoktur.

Bunun yerine, ACSM dosyaları, kitabın yasal olarak satın alındığını yetkilendirmek için kullanılan Adobe Content Server verilerini içerir, böylece gerçek e-Kitap dosyası Adobe Digital Editions programı aracılığıyla bilgisayarınıza indirilebilir ve ardından aynı yazılımı cihazlarınızdan herhangi biri.

Başka bir deyişle, cihazınız doğru bir şekilde kurulduktan sonra, kitabı Adobe Digital Editions'ı yapılandırdığınız kimliğe kaydetmek için bir ACSM dosyası açabilir ve ardından aynı kullanıcı kimliğiyle ADE çalıştıran herhangi bir cihazda kitabı okuyabilirsiniz. , onu geri satın almak zorunda kalmadan. Aşağıda bu işlemle ilgili daha fazla bilgi var.

Cankurtaran / Derek Abella

ACSM Dosyaları Nasıl Açılır

Adobe Digital Editions, Windows, macOS, Android ve iOS cihazlarda ACSM dosyalarını açar. Kitap bir cihaza indirildiğinde, aynı kitap, aynı kullanıcı kimliği altında Adobe Digital Editions kullanan başka herhangi bir cihaza indirilebilir.

ADE kurulumu sırasında Norton Security Scan'i veya başka bir ilgisiz programı yüklemeniz istenebilir. Dilerseniz listeden çıkabilirsiniz.

Kullan Destek > Bilgisayar Yetkilendir e-Kitap satıcı hesabınızı Adobe Digital Editions'a bağlamak için Adobe Digital Editions'daki menü seçeneği. Bu prosedür, kitaplarınızın diğer cihazlarınızı, cihazınızın arızalanması veya kitabın silinmesi durumunda yeniden indirilebilmesini ve diğer cihazlarınız için kitabı tekrar satın almanız gerekmemesini sağlar.

Yetkilendirme ekranına girdiğiniz hesap üzerinden Adobe DRM korumalı verileri okuyun.

Bilgisayarı Yetkilendirin ekranından uygun kutuyu işaretleyerek bilgisayarı kimlik olmadan da yetkilendirebilirsiniz.

ACSM Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Bir ACSM dosyası bir e-Kitap olmadığından, PDF, EPUB vb. Gibi başka bir e-Kitap biçimine dönüştürülemez. ACSM dosyası, gerçek e-Kitabın nasıl indirileceğini açıklayan basit bir metin dosyasıdır. PDF vb. olun

ADE'nin ACSM dosyasını kullanarak indirdiği kitabı bulmak için, Adobe Digital Editions'ta kitabı sağ tıklayın ve Dosyayı Explorer'da Göster. Windows'ta bu büyük olasılıkla C: Kullanıcılar [kullanıcı adı] Belgeler Dijital Sürümlerim klasöründe bulunur.

Dosyanızı Hala Açamıyor musunuz?

Diğer dosya biçimlerinden biraz farklı olduğu için, ACSM dosyanızı açamazsanız, gördüğünüz hatalara dalın. EKitabı açtığınızda bir kimlik doğrulama hatası ortaya çıkarsa, muhtemelen kitabı satın aldığınız kimlik ile oturum açmamışsınızdır veya ADE kurulu değildir.

Ancak, her şeyi doğru bir şekilde yaptıysanız ve dosyanız hala yukarıdaki önerilerle açılmıyorsa, gerçekten "ACSM" yazdığından emin olmak için dosya uzantısını iki kez kontrol edin. Bazı dosya biçimleri, ACSM'ye benzer şekilde yazılmış bir dosya uzantısı kullanır, ancak aslında farklıdır ve bu nedenle farklı programlar gerektirir.